Универзитет у Новом Саду - Академија уметности - Глума на српском језику - МАС - УМ

Студијски програм - Глума на српском језику

Научно поље - Уметност

Научна област - ДРАМСКА УМЕТНОСТ

Диплома/титула - Мастер - ДИПЛОМИРАНИ ДРАМСКИ И АУДИОВИЗУЕЛНИ УМЕТНИК - ГЛУМАЦ

Ниво студија - МАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Академија уметности Нови Сад

Линк ка списку предмета - http://www.akademija.uns.ac.rs/wp-content/uploads/doc/mas/gluma-na-srpskom-jeziku.pdf ција о модулима - Нема модула

Циљеви студијског програма су у складу са сврхом студирања на мастер студијама.
Они се могу свести на:
1. Даљи развој и продубљивање способности и знања стечених на основним студијама;
2. Развијање одређених индивидуалних склоности и посебних способности сваког студента појединачно:
3. Оспособљавање за самосталан рад из области драмских уметности;
4. Формирање академских стручњака оспособљених за сарадњу са другим стручњацима, као и за потпуно самосталан креативан рад из области дреамских уметности, посебно глуме.

Студијски програм мастер студија се својом сврхом надовезује на прогам основних академских студија из области глуме. Студијски програм прати и даље развија основне правце студија глуме, те кроз обавезне и изборне предмете проширује спектар професионалних способности студената.
Студијски програм ових студија предвиђа рад са еминентним стручњацима из земље и света, увежбавање посебних глумачких техника и развијање одређених индивидуалних способности студената.
Посебан аспект студијског програма чини нагласак на самосталан рад студената, тако да се,  кроз интеракцију са другим студентима Академије уметности, студенти глуме оспособљавају за самосталну реализацију пројеката из области драмских уметности.

Након завршеног студијског програма студенти су компетентни да:
 -играју  у позоришним представама, филмовима, радио и ТВ програмима са играним садржајем;
 -активно учествују у  представљању и популаризацији сценских уметности, нарочито глуме,  у ширем  друштвеном окружењу;
- дају значајан самосталан допринос сценским уметностима;
-руководе креативним и другим групама које се баве сценском уметношћу;
-даље развијају специфичне индивидуалне способности и вештине.

Овај студијски програм је конципиран на бази следећих исхода учења:
-владање стручно теоријским знањима и практичним вештинама на високом нивоу, као претпоставком сопственог  креативнога исказивања;
-широко познавање корпуса развоја сценске  уметности и њених савремених токова;
-стицање увида у сопствене способности и креативне потенцијале;
-развијање потребних предуслова за самостално уметничко стваралаштво из области глуме.

Сајт факултета: http://www.akademija.uns.ac.rs/
Каталог студијског програма:http://www.akademija.uns.ac.rs/master-studije/