Универзитет у Новом Саду - Факултет техничких наука - Биомедицинско инжењерство на српском и енглеском језику - ОАС - ТТ

Студијски програм - Биомедицинско инжењерство на српском и енглеском језику

Научно поље - Техничко - технолшке науке

Научна област - Биомедицинско инжењерство: Техничке науке; Медицинске науке

Диплома/титула - Дипломирани инжењер биомедицинског инжењерства

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Факултет техничких наука у Новом Саду

Линк ка списку предмета - http://www.ftn.uns.ac.rs/n1731666/biomedicinsko-inzenjerstvo  ција о модулима - Нема модула

Циљеви студијског програма се могу груписати у неколико категорија:
Техничко знање. Добијање неопходног знања из области електротехнике и рачунарства (аутоматике, управљања системима, рачунарских наука, информатике, електронике, телекомуникационих система, обраде сигнала, инструментације и електричних мерења) заједно са знањима из математике, физике, медицине и одабраних друштвених наука.
Практична знања. Добијање неопходних знања за формулисање проблема и пројеката, као и плана за њихово решавање коришћењем разнородних техничких знања и вештина. То, поред осталог укључује и развој креативних способности разматрања проблема и способност критичког мишљења.
Комуникативност и тимски рад. Добијање неопходних знања за презентовање сопствених резултата (у усменој и писаној форми) стручној и широј јавности, као и развијање способности за тимски рад.
Припреме за даље студије. Добијање неопходних знања, које ће омогућити даљи наставак школовања кроз дипломске, специјалистичке и докторске студије. Један од посебних циљева, који је у складу са циљевима образовања стручњака на Факултету техничких наука је развијање свести код студената за потребом перманентног образовања, те развоја друштва у целини.
Припреме за професионално ангажовање. Добијање неопходних знања и развијање свести о широком спектру проблема и обавеза и који се јављају у професионалној пракси.

Студијски програм Биомедицинско инжењерство конципиран је тако да обезбеђује стицање компетенција које је неопходно да поседује дипломирани инжењер биомедицинског инжењерства, а у складу са потребама привреде, на знању засноване економије и друштва у целини. Важна улога свих актера на овом студијском програму је да школује врхунске инжењере који су спремни да активно учествују у регионалном развоју и који ће бити одговорни за одржавање високог технолошког и истраживачког потенцијала Војводине и Србије у области биомедицинског инжењерства. Сврха овог студијског програма је у складу са основним задацима и циљевима Факултета техничких наука и на линији је високо постављених стандарда квалитета нашег образовног система. Такође, реализацијом студијског програма школују се инжењери који поседују знања која су неопходна за тржиште рада у Србији, региону и шире.

Савладавањем овог студијског програма студенти ће бити компетентни за развој, пројектовање, конструисање и примену савремених сложених система и делова система из области биомедицинског инжењерства. Студенти који успешно заврше студијски програм биће у стању да:
- разумеју и примене фундаментална знања из електротехнике,
- примене знања из математике, физике и инжењерских дисциплина,
-пројектују системе, компоненте и процесе на основу задатих спецификација,
- користе инжењерски приступ и савремене софтверске алате у инжењерској пракси,
- пројектују и изводе инжењерске експерименте и затим анализирају и интерпретирају добијене податке,
- разумеју, уочавају, формулишу и решавају инжењерске проблеме,
- унапређују своје знање и прате развој технологије,
- раде у тиму који је састављен од стручњака различитих профила,
- разумеју професионалну и етичку одговорност инжењера биомедицинског инжењерства,
- ефикасно комуницирају,
- разумеју утицај инжењерских решења на друштво и околину,
- прихвате потребу и активно се укључе у образовање током целог живота.

Сајт факултета: http://www.ftn.uns.ac.rs
Каталог студијског програма:http://www.ftn.uns.ac.rs/1290380219/osnovne-akademske-studije