Универзитет у Новом Саду - Факултет техничких наука - Електроенергетски софтверски инжењеринг на српском и енглеском језику - ОАС - ТТ

Студијски програм - Електроенергетски софтверски инжењеринг на српском и енглеском језику

Научно поље - Техничко - технолшке науке

Научна област - електротехничко и рачунарско инжењерство

Диплома/титула - Дипломирани инжењер електротехнике и рачунарства

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Факултет техничких наука у Новом Саду

Линк ка списку предмета - http://www.ftn.uns.ac.rs/1645905775/elektroenergetski-softverski-inzenjering ција о модулима - Нема модула

Циљ студијског програма Електроенергетски софтверски инжењеринг је стицање знања из свих релевантних дисциплина савремених информационих технологија и овладавање специфичним практичним вештинама неопходним за прављење софтвера за електроенергетске системе. То укључује развој креативних способности владања проблемима прављења софтвера, способности критичког мишљења, као и способности за тимски рад.
Посебни циљеви, који су у складу са циљевима образовања стручњака на Факултету техничких наука у Новом Саду, су развијање свести о потреби сталног сопственог образовања, као и развој способности за саопштавање и преношење сопствених знања и резултата, како сарадницима у послу, тако и стручној, а и широј јавности, али и развијање свести о проблемима и обавезама професионалне праксе који укључују питања сигурности, етике, екологије и друштвеног развоја.

Сврха студијског програма Електроенергетски софтверски инжењеринг је образовање студената за професију дипломираног инжењера електротехнике и рачунарства у складу са потребама друштва.
Студијски програм Електроенергетски софтверски инжењеринг је конципиран тако да дипломираним инжењерима електротехнике и рачунарства обезбеђује стицање компетенција у области прављења софтвера уопште, као и софтвера за електроенергетске системе, из чегапроизилазе основни елементи друштвене оправданости и корисности овог програма и његове перспективе. Факултет техничких наука у Новом Саду је дефинисао основне задатке и циљеве ради образовања високо компетентних кадрова из области технике, технологије, организације и управљања. Сврха студијског програма Електроенергетски софтверски инжењеринг је потпуно у складу са наведеним основним задацима и циљевима Факултета техничких наука у Новом Саду.
Реализацијом овако конципираног студијског програма се школују дипломирани инжењери електротехнике и рачунарства који поседују компетентност у европским и светским  оквирима.

Дипломирани инжењери електротехнике и рачунарства након завршетка студијског
програма Електроенергетски софтверски инжењеринг поседују способност анализе професионалних проблема, синтезе њихових решења, критичког процењивања њихових добрих и лоших страна, као и доношења стручних одлука. Они поседују капацитет за наставак школовања на мастер студијама.
Специфичне способности - знања и вештине дипломираних инжењера електротехнике и рачунарства, стечене на овом студијском програму, укључују детаљно познавање и разумевање дисциплина релевантних за овај студијски програм као основе за успешним бављењемпрактичним проблемима уз употребу одговарајућих метода и поступака. Посебно се профилише способност повезивања основних теоријских знања из различитих области са њиховом практичном применом. Дипломирани инжењери електротехнике и рачунарства су способни да на одговарајући начин искажу, елаборишу и презентују резултате свог рада.
Дипломирани инжењери електротехнике и рачунарства поседују компетенције за примену стечених знања и вештина у пракси и стално иновирање тих знања и вештина, као и оспособљеност за сарадњу са локалним и међународним друштвеним, јавним и стручним окружењем.
Дипломирани инжењери електротехнике и рачунарства су оспособљен за тимски рад и примену принципа професионалне и пословне етике.

Сајт факултета: http://www.ftn.uns.ac.rs
Каталог студијског програма: http://www.ftn.uns.ac.rs/1290380219/osnovne-akademske-studije

Дипломирани инжењери електротехнике и рачунарства након завршетка студијског