Универзитет у Нишу - Електронски факултет - Рачунарство и информатика - МАС - ТТ

Студијски програм - Рачунарство и информатика

Научно поље - Техничко - технолошке науке

Научна област - Електротехничко и рачунарско инжењерство

Диплома/титула - Мастер инжењер електротехнике и рачунарства

Ниво студија - Mастер академске студије

Број ЕСПБ бодова - 60

Место где се изводи студијски програм - Ниш, Универзитет у Нишу - Електронски факултет

Линк ка списку предмета - http://www.elfak.ni.ac.rs/downloads/akreditacija-2013/mas/rii/mas-rri-predmeti.pdf  ција о модулима - Нема модула

Сврха студијског програма РАЧУНАРСТВО И ИНФРОМАТИКА на мастер академским студијама на Електронском факултету у Нишу је образовање студената за стицање академског назива мастер инжењер електротехнике и рачунарства.
Мастер инжењери овог студијског програма имају врхунска знања из области рачунарства и информатике. По завршетку мастер академских студија на студијском програму Рачунарство и информатика мастер инжењер је оспособљен да обавља следеће послове: самостални или тимски рад у рачунарској и софтверској индустрији на развоју и одржавању сложених система и производа, тимски рад на развојним и истраживачким пројектима развојних центара, института и других академских установа у области рачунарства и информатике, као и рад на адекватним пословима у образовању у области рачунарства и информатике у средњим школама или у високошколским установама (сарадници у настави).

На студијском програму Рачунарство и информатика студенти стичу компетенције у следећим областима: пројектовање софтвера и хардвера система за различите намене, обрада и организовање информација, управљање различитим типовима информација, развој информационих технологија, пројектовање интелигентних система, тражење и прибављање информација за различите намене, развој интеракције човек-рачунар, као и развој и коришћење рачунарских комуникација.

Сајт факултета: www.elfak.ni.ac.rs/rs