Универзитет у Нишу - Електронски факултет - Управљање системима - МАС - ТТ

Диплома/титула - Мастер инжењер електротехнике и рачунарства

Ниво студија - Мастер академске студије

Број ЕСПБ бодова - 60

Место где се изводи студијски програм - Ниш, Универзитет у Нишу - Електронски факултет

Линк ка списку предмета - http://www.elfak.ni.ac.rs/downloads/akreditacija-2013/mas/rii/mas-rri-predmeti.pdf  ција о модулима - Нема модула

Циљеви студијског програма УПРАВЉАЊЕ СИСТЕМИМА су упознавање студената са напредним методама управљања и мерења са применом у индустрији и услужним делатностима. Тако образовани стручњаци требало би да буду оспособљени за тимски рад, као и за презентовање својих резултата стручној, научној и широј јавности. Додатни циљ студијског програма је да обезбеди знања која су неопходна за праћење најновијих научних достигнућа и брзог технолошког развоја. Циљ је да студенти добију високе компетенције и академске вештине, као и да буду спремни да се стално образују и напредују.

Компетенције и академске вештине мастер инжењера се стичу кроз савремену наставу уз коришћење добро опремљених лабораторија, решавање стручних задатака и израду техничких пројеката.

Специфичне способности које студенти стичу су следеће:

- знање о методама и процесима у области примене управљачких система у индустрији (нарочито аутоиндустрији), енергетици итд., као и њихова практична реализација,
- разумевање постављених задатака и анализа проблема управљања системима,
- формирање управљачког алгоритма, пројектовање управљачког система и избор одговарајуће опреме,
- тимски рад на пројектима сложених управљачких система,
- рад са савременим мерним и управљачким уређајима различитих светских произвођача,
- способност препознавања параметара технолошких процеса,
захтеване тачности мерења, одабира одговарајуће методе мерења и сензора у самом процесу, опсегу мерених величина и захтевној тачности,
- оспособљеност за анализу и решавање мултидисциплинарних проблема управљања пошто студијски програм обухвата садржаје различитих научних области као што су управљање системима, рачунарска техника, електроника, мерна техника и електроенергетика.

Мастер инжењери се оспособљавају за креирање, пројектовање и реализацију савремених система за управљање, као и за примену рачунарске и мерне технике у управљању сложеним технолошким процесима. Сврха студијског програма је образовање студената за стицање академског назива мастер инжењер електротехнике и рачунарства у области управљања системима.

Сајт факултета: www.elfak.ni.ac.rs/rs