Сингидунум Универзитет - Пословни факултет - Пословна економија - МАС - ДХ

Диплома/титула - Мастер економиста

Ниво студија - МАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Ваљево

Пословна економија - опције:

• финансије и банкарство
  • рачуноводство и ревизија
  • интерна ревизија и форензика
  • туризам и хотелијерство
  • дигитални маркетинг
  • менаџмент
  • култура и креативне индустрије

Линк ка списку предмета - http://poslovnifakultetvaljevo.edu.rs/o-master-akademskim-studijama/  ција о модулима - Нема модула

Мастер студијски програм Пословна економија, треба да омогући полазницима да својим способностима, вештинама, знањем, преузму активну улогу у транзиционим процесима, како у својим организацијама, тако у привреди земље као целине.

Настава на студијском програму Пословна економија је интерактивног карактера, обавезно укључује примере из праксе, подстиче студенте на размишљање и креативност, самосталност у раду и примену стечених знања. Студенти ће непосредно сарађивати са предметним наставницима, практично проверавати стечена знања у специјализованим рачунарским учионицама, имати прилику за испољавање индивидуалне и тимске креативности и развијање критичког мишљења и изражавања. Квалитет наставног процеса обезбеђује се кроз примену следећих наставно методичких форми:

• предавања,
  • извођења практичних вежби,
  • израду пројектних задатака и других стручних радова и презентацију истих,
  • дискусију кроз акценат на изражавању и критичко мишљење
  • примена савремених метода цасе студy,
  • оспособљавања студената за рад по пројектном принципу, као и за тимски рад.

Ради бољег савладавања предмета на овом студијском програму током године организује се истраживачке радионице. Менторски систем рада обезбеђује висок ниво знања, укључући и продубљена специјалистичка знања из више научних дисциплина економског подручја. Стечена знања кандидат може успешно користити на свом радном месту како за време студија, тако и након њих, а може их применити и на друге пројекте.

Наставним планом и програмом студијског програма Пословна економије обухваћени су предмети чијим изучавањем студенти стичу теоријска и практична знања из сфере финансија и банкарства, рачуноводства, ревизије и форензике, урављања људским ресурсима и односима са јавношћу, а висока стручност поменутих знања чини их компетентним стручњацима из истоимених области. Избором конкретног усмерења добија се низ предмета које потпуно боје и оспособљавају студенте за конкретна и специјалистичка занимања.

Сајт факултета: http://www.pfv.singidunum.ac.rs/
Каталог студијског програма:ж