Project CareerS Calendar

Category:
important dates

Description

First International Forum for Career Guidance and Counselling in Serbia will be organised on 1 April 2015 in Belgrade, at the University of Belgrade / Studentski trg 1.

Prvi međunarodni forum za karijerno vođenje i savetovanje u Srbiji
Univerzitet u Beogradu - 1. april 2015.

Tema: KARIJERNO VOĐENjE i SAVETOVANjE U VISOKOM OBRAZOVANjU U SRBIJI

Okosnica Foruma biće predstavljanje najznačajnijih projektnih rezultata projekta Razvoj karijernog vođenja u cilju unapređenja visokog obrazovanja u Srbiji, - CareerS /2011-2015/, projekta  čiji je nosilac Univerzitet u Beogradu, koordinator Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu, a članovi konzorcijuma Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Ministarstvo omladine i sporta, i državni univerziteti iz Novog Sada, Kragujevca i Niša, Univerzitet Singidunum, Studentska konferencija univerziteta Srbije, Beogradska otvorena škola, Infostud i Javno preduzeće Elektromreža Srbije. Članovi konzorcijuma su i evropski partneri iz Italije /Univerzitet u Padovi/, Poljske /Univerzitet Šlezija/ i Velike Britanije /Univerzitet Svonsi/.

Ideja foruma je da okupi sve aktere koji se aktivno bave karijernim vođenjem u Srbiji kao i sve ciljne grupe zainteresovane za  unapređenje zapošljivosti diplomiranih studenata. Upoznavanje sa evropskim iskustvima na planu karijernog vođenja na univerzitetima činiće uvod u sesije, panel diskusije i različite inicijative koje će na Forumu biti pokrenute.

Teme kojima će se baviti Forum su: Ključne aktivnosti i uloga karijernih centara  na univerzitetima – tradicionalni i savremeni pristup, Budućnost centara za razvoj karijere i savetovanje studenata  -  značaj upravljanja kvalitetom, Izazovi i perpektive, prioriteti karijernog vođenja u visokom obrazovanju, Pilotiranje kursa „Veštine upravljanja karijerom“ u cilju unapređenja zapošljivosti studenata i diplomiranih studenata...

Forumu će prethoditi Panel diskusija, 31.marta sa početkom u  14.00 časova posvećena ulozi  IKT tehnologija  u karijernom vođenju i savetovanju u visokom obrazovanju.  Zainteresovani saradnici i poslodavci  imaće prilike da se upoznaju sa novim načinima oglašavanja, evidentiranja i evaluacija programa studentske prakse, sa razvijenim platformima za administraciju, regrutaciju i predselekciju kandidata, razvijenim informacionim sistemima i  bazama koje bi trebalo da pomognu bolju informisanost poslodavaca o  razlikama koje donose reformisani studijski programi, dodatak diplome itd.  Pitanje koje će takođe biti pokrenuto je  informativnost i pristupačnost sajtova za razvoj karijere poslodavcima  zainteresovanim za saradnju sa univerzitetskim centrima za razvoj karijere. Uvodne prezentacije biće posvećene i informisanju studenata,  nastavnog kadra i drugih saradnika o novorazvijenim elektronskim servisima namenjenim karijernom informisanju, savetovanju i karijernom obrazovanju studenata. Jedna od tema biće i pokušaj da se odgovori na pitanje u kojoj meri postojeći sajtovi Centara za razvoj karijere odgovaraju na potrebe studenata i njihove dileme koje se tiču karijernog razvoja. Panelisti će biti predstavnici univerzitetskih centara za razvoj karijere i savetovanje studenata, predstavnici kompanija iz javnog i privatnog sektora i predstavnici SKONUS-a.

Prijavljivanje se obavlja elektronskim putem preko ispod navedenog linka. Molimo Vas da se prijavite najkasnije do 27.marta 2015. godine u 12 časova na linku: http://goo.gl/forms/18W4Jsf6rd

Dobrodošli!

Za sve dodatne informacije molimo obratite se organizacionom timu Univerziteta u Beogradu: tel: 011 3207 468,  centar@razvojkarijere.bg.ac.rs

NACRT AGENDE