Универзитет у Београду - Економски факултет - Банкарски и финансијски менаџмент - МАС - ДХ

Студијски програм - Банкарски и финансијски менаџмент

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област -

Диплома/титула - ...

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Економски факултет

Линк ка списку предмета - http://master.ekof.bg.ac.rs/program.php?naslov=Bankarski-i-finansijski-menadzment  ција о модулима - Нема модула

Савладавањем студијског програма студент стиче знања из области основних принципа банкарског пословања и ефикасног формулисања банкарске пословне и маркетинг стратегије. Од сагледавања ефеката монетарне политике на пословне политике конкретних банака прелази се на конкретне технике за активно управљање активом и пасивом у банкама.

Студент такође развија знања и у области инвестиционе анализе и одлучивања и изградње ефикасне портфолио структуре. Упознаје се са техникама за заштиту од ризика који су присутни у савременом пословању и применом дериватних инструмената у тој области, као могућих инструмената заштите. Студент упознаје и начин функционисања савремених финансијских иновација.

Поред савладавања знања која се односе на локално банкарско и финансијско тржиште, студенти се упознају и са међународним банкарским и финансијским пословањем и регулативом ових области у Европској Унији.

Савладавање ове материје подразумева и развој конкретних квантитативних вештина и одлично познавање информационих система у области банкарских и финансијских делатности и области електонског банкарства.

Успешним окончањем студијског програма студент се оспособљава за активно учешће у решавању актуелних проблема у банкарској и финансијској сфери, за даље активно развијање стечених знања и њихову успешну примену у пракси. Након курса сваки полазник је оспособљен за успешну сарадњу у оквиру локалног окружења и на међународном нивоу уз поштовање принципа професионалне етике. База читавог сета вештина јесте способност интердисциплинарног деловања и ефикасне комуникације.

Са завршетком програма студент стиче и посебне вештине у коришћењу алата за ефикасно управљање активом и пасивом у банкама, употребу интерног банкарског софтвера у управљању ризицима код евалуације кредитних захтева у пословању са становништвом и корпоративним сектором. Потом, влада техникама за ефикасну анализу и инвестирање у хартије од вредности, тумачење регулативе из области и инвестирање на међународном нивоу. Студент се оспособљава да ради са инструментима унутрашњег и међународног платног промета. Припремљен је и за квантитативно-квалитативну анализу тржишта и развој нових банкарских и финансијских производа и услуга.

Сајт факултета: http://www.ekof.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://master.ekof.bg.ac.rs/program.php?naslov=Bankarski-i-finansijski-menadzment