Универзитет у Београду - Економски факултет - Макроекономија привреда у транзицији - МАС - ДХ

Студијски програм - Макроекономија привреда у транзицији

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област -

Диплома/титула - МАСТЕР ЕКОНОМИЈЕ, МАСТЕР ЗА ОБЛАСТ-МАКРОЕКОНОМИЈА

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Економски факултет

Линк ка списку предмета  ција о модулима - Нема модула

На студијском програму "Макроекономија привреда у транзицији" студент стиче знања везана за део програма који покрива ужу дисциплину и средишње садржаје програма, као и помоћне садржаје.
Програм обезбеђује компетенције које се траже од модерних стручњака који доносе одлуке, на различитим нивоима одлучивања, у условима тржишне економије.

Студент стиче знања из области макроекономије: анализе и политике, макроекономије привреда са настајућим тржиштима, управљања економском политиком у условима транзиције, пословних циклуса и политичко-економских аспеката креирања економске политике, функционисања тржишта рада и капитала, институционалне економије и процеса транзиције и глобализације, монетране и финансијске макроекономије, динамичких макроекономских модела, међународног финансирања, менаџмента јавног сектора.

Истовремено, студент овладава неопходним вештинама: усавршава компјутерске вештине и њихову примену у решавању конкретних проблема, усавршава вештине усмене и писмене комуникације, усавршавање вештина презентације идеја (укључујући и мултимедијалну презентацију), усавршавање вештина писања стручног и научног рада, овладавање вештином одлучивања, овладавање вештином руковођења тимом.

Компетенеције које су исход студијског програма су:

• Оспособљеност за руковођење аналитичким радом у вези са специфичним проблемима који су за програм везани (у предузећима, финансијским институцијама, државној управи, министарствима, локалној самоуправи, међународним организацијама)
• Оспособљеност за формулисање и вођење комплексних пројеката у државној управи и локалним самоуправама
• Оспособљеност за руковођење радом у консултантским кућама
• Оспособљеност за формулисање и спровођење економске политике у различитим институцијама
• Оспособљеност за даљи научно-истраживачки рад у институтима и на факултетима
• Оспособљеност за рад на пословима у међународним организацијама
• Оспособљеност за аналитички и руководећи рад на тржишту рада у националној служби за запошљавање
• Оспособљеност за рад у средствима јавних комуникација

Сајт факултета: http://www.ekof.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма