Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет - Зоотехника - ОАС - ТТ

Научно поље - Техничко - технолшке науке

Научна област - Биотехничке науке

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ ИНЖЕЊЕР ПОЉОПРИВРЕДЕ

Ниво студија - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет

Линк ка списку предмета -  http://www.agrif.bg.ac.rs/study_programs/view/11 ција о модулима - Нема модула

Циљеви
Основни циљ студијског програма основних академских студија – Зоотехника је да омогући студентима стицање најновијих научних и стручних знања и вештина из области сточарске производње. Други значајан циљ је континуирани свеобухватни развој свих аспеката сточарске струке заснован на модерним принципима и стандардима.

Студијски програм пружа могућности за стицање врло разноврсних практичних знања из свих грана и области сточарске производње, као што су гајење фармских животиња, риба, пчела и дивљачи, производње меса, млека, меда и других анималних производа. Циљ студијског програма је и усмеравање студија ка стицању знања и вештина потребних за профитабилну и одрживу сточарску производњу, примарно искоришћавањем обновљивих природних ресурса уз заштиту околине, очувања ресурса руралних подручја и културног наслеђа.

Један од приоритетних циљева је даљи развој концепта образовања студената који нуди стручњака спремног за све изазове у сточарској производњи у будућности, уз истовремено стварање услова за стицање уско специјалистичких знања, каква су потребна за конкурентну сточарску односно пољопривредну производњу.

Циљ студијског програма је и развијање вештина учења, као и општих и стручних компетенција, које би омогућиле наставак школовања и одређени степен специјализације на наредном нивоу студија. Студијски програм има за циљ да омогући својим студентима укључивање у европски високошколски образовни простор и реализацију европске заједничке пољопривредне политике, постепеним усклађивањем образовног система са болоњским процесом.

Очекивани исходи:

Савладавањем студијског програма студент стиче следеће опште способности:
• анализе, синтезе и предвиђања решења и последица у сточарској производњи:
• овладавања методима, поступцима и процесима истраживања у зоотехници;
• развоја критичког и самокритичког мишљења и приступа;
• примене знања у зоотехничкој пракси;
• развоја комуникационих способности и спретности.

Савладавањем основних академских студија студенти стичу применљива знања у области сточарства, оспособљени су за коришћење литературе и преношење знања, као и да наставе студије на мастер академским студијама.

Сајт факултета: http://www.agrif.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://www.bg.ac.rs/files/sr/studije/katalozi/Univerzitet-u-Beogradu-Katalog-osnovnih-i-integrisanih-studijskih-programa.pdf