Универзитет у Београду - Правословни богословски факултет - Практични теолог - МАС - ДХ

Студијски програм - Практични теолог

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - Теологија

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ ТЕОЛОГ – МАСТЕР

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Православни богословски факултет

Линк ка списку предмета - http://www.bfspc.bg.ac.rs/sr/studije/opis-master-studija-prakticnog-smera  ција о модулима - Нема модула

Дипломске академске студије теологије практичног смера представљају продубљене студије, које се настављају на основне академске студије теологије практичног смера. Њихов основни циљ је синтетичко и специјализовано образовање у теологији, контактним и комплементарним дисциплинама према вишим и темељнијим захтевима познавања материје теологије, контактних и комплементарних дисциплина. Дипломске академске студије теологије студентима треба да омогуће не само компентентну оријентацију у глобалним и парцијалним теолошким питањима и проблемима, као и развијање способности самосталног теоријског и критичког мишљења, него и дубље синтетичке увиде у тоталитет теологије, у посебна дисциплинарна подручја теологије, њихово прожимање са другим областима науке, као и у посебне теолошке и интердисциплинарне проблеме.

Студенти завршетком дипломских академских студија теологије практичног смера владају како општим тако и предметно специфичним способностима, односно владају продубљенијим захтевима оперисања материјалом теологије и комплементарних дисциплина; познају кључне поставке свих релевантних теолошких дисциплина; способни су да самостално врше анализу, синтезу и предвиђају последице и изналазе решења у релевантним теолошким питањима; владају методама, поступцима, процесима у научним истраживањима; поседују критичке и самокритичке приступе, мишљења и дубље синтетичке увиде у тоталитет теологије и њену интеракцију са другим дисциплинама; примењују стечена знања у пракси; поседују комуникационе способности и спретности; сарађују са ужим социјалним и међународним окружењем; поседују високо развијену професионалну етику; владају информационо-комуникацијским технологијама; поседују компетенције вишег степена сложености за рад у просветној, свештеничкој, образовно-научној, културној, административној и медијској делатности. Дипломирани студенти теологије оспособљени су за извођење верске наставе у средњим школама, за извођење наставе из теолошке групе предмета у средњим стручним богословским школама - богословијама, за делатност сарадника у настави на универзитетским студијама теологије на пословима млађих научних истраживача у научним институтима, за организациони и креативни рад у црквеним организацијама и структурама, институцијама културе и масмедијима.

Сајт факултета: http://www.bfspc.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://www.bfspc.bg.ac.rs/sr/studije/opis-master-studija-prakticnog-smera