Универзитет у Београду - Технички факултет - Металуршко инжењерство - ОАС - ТТ

Научно поље - Техничко - технолшке науке

Научна област - Металуршко инжењерство

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ ИНЖЕЊЕР МЕТАЛУРГИЈЕ

Ниво студија - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Бор, Универзитет у Београду - Технички факултет у Бору

Линк ка списку предмета - http://www.tf.bor.ac.rs/doc/nastava/oas_mi_knjiga_predmeta.pdf  ција о модулима - Нема модула

Циљеви
Циљ студијског програма основних академских студија Металуршко инжењерство је стицање адекватних компетенција - знања, стручности и вештина за рад на креативним, оперативним и руководећим местима у области екстрактивне и прерађивачке металургије, као и у осталим индустријским гранама где је неопходно познавање металуршког инжењерства при креирању решења и доношењу ефикасних управљачких одлука, у области истраживања, развоја, пројектовања, логистике, производње, планирања, оцене ризика, итд., а у складу са основним задацима и циљевима образовања на Техничком факултету у Бору који се односе на стално унапређење и осавремењивање процеса образовања, трансфер стечених знања у привреду и друштво, и приближавање светским достигнућима.

Очекивани исходи
Свршени студенти овог студијског програма треба да поседују добру професионалну основу за могућност брзе и лаке надградње стеченог знања кроз развијену потребу за систематским и континуираним учењем, способност планирања и организовања, основу за добру усмену и писану комуникацију, информатичке способности, способност добијања и анализирања информација, те решавања проблема и одлучивања.

У структури студијског програма јасно се истичу стручне компетенције, односно исходи учења. Очекује се да студенти, поред добре основе из области природно-математичких наука и општих инжењерских дисциплина, поседују теоријска, фундаментална знања из области металургије и знања из примењеног практичног инжењерства у струци, што обухвата: познавање основних металуршких агрегата; детаљно познавање, разумевање и овладавање техникама вођења технолошких процеса у екстрактивној и прерађивачкој металургији; познавање употребе и коришћења мерне, регулационе и друге пратеће опреме; познавање основних инжењерских алата и могућности њихове примене; те овладавање вештинама пројектовања, организације рада, руковођења и управљања системима, у складу са основним економским, енергетским, еколошким захтевима, као и захтевима система квалитета.

Сајт факултета: http://www.tf.bor.ac.rs/index_cir.php
Каталог студијског програма: http://www.bg.ac.rs/files/sr/studije/katalozi/Univerzitet-u-Beogradu-Katalog-osnovnih-i-integrisanih-studijskih-programa.pdf