Универзитет у Београду - Европска и међународна политика и управљање кризом - МАС - ИМТ

Студијски програм - Европска и међународна политика и управљање кризом

Научно поље - Интердисциплинарне, мултидисциплинарне и трансдисциплинарне науке

Научна област - ...

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ МЕНАЏЕР-МАСТЕР ЗА УПРАВЉАЊЕ ДРУШТВЕНОМ КРИЗОМ

Ниво студија - МАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд

Линк ка списку предмета - http://www.bg.ac.rs/sr/studije/studije-uni/empuk.php  ција о модулима - Нема модул

Студијски програм Европска и међународна политика и управљање кризом (Еuropean and international policies and crisis management) има међународни карактер који организују Универзитет у Београду - , Универзитет La Sapienza( Rim) и 4 украјинска универзитета. То је први Joint master програм у Европи који је почео са наставом у јануару 2001. године. Програм има интердисциплинарни каракер, настава је интерактивна и одвија се на енглеском језику. Мобилност наставника и студената између универзитета, потписника сарадње на програму, је заступљена.
Завршним радом стиче се 12 ЕСПБ, а кандидат бира ментора, домаћег или страног професора, с обзиром на тему коју ради. Комисија за одбрану рада може бити мешовита- састављена од домаћих и страних професора- или само од једних.
Студент који од укупно 60 ЕСПБ стекне 18 ЕСПБ на другом Универзитету (Универзитету у Београду, Универзитезу “La Sapienza” у Риму, или неком од Универзитета чланица програма) добија double diploma.
Програм има интердисциплинарни каракер, настава је интерактивна и одвија се на енглеском језику. Поред теоријско-сазнајних садржаја, кандидати кроз радионице истражују поједине проблеме ( путем интернета, архивске грађе, посете владиним и невладиним организацијама које се баве праћењем и решавањем конкретних питања...) и имају обавезну праксу у трајању од месец дана, на које их упућује знање стечено на предавањима, саопштавају своје резултате пред професорима и осталим колегама. Овим се стичу услови за припрему и израду завршног, мастер рада.""
Циљ студијског програма је да кандидати стекну образовну основу и конкретна знања која ће професионално примењивати у решавању хуманитарних проблема, нарушених људских права и управљању друштвеним кризама. Стицање овог образовног профила и квалификација стиче се и кроз сарадњу са земљама које имају искуства у решавању таквих ситуација ( Италија-La Sapienza) или пролазе кроз њих ( Босна, Украјина), што је и био разлог за покретање овог програма на БУ, као првог европског joint master-a уопште након 2000 године.

На општем плану студенти стичу увид у начин функционисања политичког, економског, геополитичког и институционалног система као окружења у коме проучавају настанак и развој друштвених криза, хуманитарних проблема и кршења људских права. Из целине тог сазнајног оквира кандидати усвајају онај ниво знања и компетенција која им омогућују да се баве непосредно стручним радом или да наставе да се дање усавршавају и баве науком.

Сајт : http://www.bg.ac.rs/sr/studije/studije-uni/studije-uni.php