Универзитет у Београду - Учитељски факултет - Образовање дипломираних учитеља-мастер - МАС - ДХ

Студијски програм - Образовање дипломираних учитеља-мастер

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - ПЕДАГОШКЕ И АНДРАГОШКЕ НАУКЕ

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ УЧИТЕЉ-МАСТЕР

Ниво студија - МАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд

Линк ка списку предмета - http://www.uf.bg.ac.rs/  ција о модулима - Нема модула

Циљеви студијског програма усмерени су ка савременим научним достигнућима, методолошким теоријама и новим методичким приступима настави у нижим разредима основне школе. Посебан акценат се ставља на развој способности и овладавање вештинама неопходним за научно-истраживачки рад и критичку рефлексију сопствене праксе. Програм предвиђа изучавање савремених трендова из дидактике и методика наставе. Студенти ће упознати шире токове образовања, посебно у контексту развоја личности ученика, како би могли да се укључе у савремени европски образовни простор. Осим тога, циљ студија јесте да се студент обучи за самосталан рад и да овлада савременим методолошким и научним приступима настави поједних предмета и области (језик, књижевност, ликовна и музичка област, математика, физичко васпитање, информатика).
Главни циљ мастер академских студија је да се образују кадрови способни за самосталан рад у науци, просветним установама, установама културе и медијима

Мастер академске студије су продубљене студије које се ослањају на основне академске студије. Оне треба да омогуће студентима да примењују и развијају компетенције стечене на основним студијама. Студенти треба да изграде способност критичког мишљења и самосталног просуђивања као би били спремни за самосталан стручни, научни, интелектуални и јавни рад. Предвиђена знања и вештине омогућавају студентима да се баве научним истраживањима, одговарајућим просветним делатностима, као и одређеним делатностима у установама културе и медија. Мастер академске студије омогућавају даље образовање на докторским студијама и образовање у другим научним областима.

Сајт факултета: http://www.uf.bg.ac.rs/