Универзитет у Београду - Факултет организационих наука - Организационе науке - САС - ТТ

Студијски програм - Организационе науке

Научно поље - Техничко - технолошке науке

Научна област - Организационе науке

Диплома/титула - СПЕЦИЈАЛИСТА ИНЖЕЊЕР ОРГАНИЗАЦИОНИХ НАУКА

Ниво студија - специјалистичке академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Факултет организационих наука

Линк ка списку предмета - http://www.fon.bg.ac.rs/studije/master-i-specijalisticke-studije/specijalisticke-studije  ција о модулима - Нема модула

Модули:

- Информациони системи

- Операциона истраживања

- Софтверско инжењерство

- Електронско пословање

- Управљање системима

- Менаџмент

- Управљање квалитетом

- Операциони менаџмент

Студијски програм специјалистичких академских студија организационих наука у себи интегрише подручја организације и вођења система (менаџмента), који имају задатак да испуне сврху и постављене циљеве система имајући у виду широку примену информационо-комуникационих технологија у савременом друштву.

Сврха студијског програма специјалистичких академских студија је додатна специјализација студената, који су претходно завршили дипломске академске студије из области организационих наука, информационих система и менаџмената, у подобластима: Информациони системи, Операциона истраживања, Менаџмент, Софтверско инжењерство, Електронско пословање, Управљање системима, Управљање квалитетом и Операциони менаџмент.

Студијски програм специјалистичких академских студија је састављен тако да студенте упозна са последњим научним достигнућима, да их оспособи да даље самостално прате и усвајају новине и резултате истраживања у области специјализације. Такође, студенти се оспособљавају да стечена знања и сопстевене резултате истраживања пренесу стручној и широј јавности.

Специјалиста инжењер организационих наука треба да покаже повећану способност истраживања у случају нових или непознатих проблема у предметној подобласти, повезивања стечених знања и вештина при решавању сложенијег проблема, као и могућност да прате и усвајају новине и резултате истраживања. Овладавање тим способностима и вештинама је потребно како би се ојачао стваралачки потенцијал кандидата приликом решавања практичних проблема у новом или непознатом окружењу.

Студенти које стекну специјализацију из наведених подобласти могу самостално, или у тиму, да решавају најсложеније проблеме, јер продубљују раније стечена академска знања и вештине, разумевање и способности. Стицање таквих компетенција је друштвено оправдано, јер су у могућности да својим деловањем доприносе даљем развоју друштва у области научног истраживања, развоја нових технологија, поступака, производа и услуга. Обавезном праксом, израдом практичног приступног рада (пројекта) и специјалистичког рада у предметним подобластима студенти су оспособљени за сложене послове пројектовања, организације производње и управљање системом квалитета. Такође, могу да самостално
врше испитивања, врше статистичку обраду резултата, изводе закључке, напишу и презентују резултате свога рада.

Сајт факултета: http://www.fon.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://www.fon.bg.ac.rs/studije/master-i-specijalisticke-studije/specijalisticke-studije