Универзитет у Београду - Филозофски факултет - Етнологија и антропологија - МАС - ДХ

Студијски програм - Етнологија и антропологија

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - Социолошке науке

Диплома/титула - МАСТЕР ЕТНОЛОГ-АНТРОПОЛОГ

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Филозофски факултет

Линк ка списку предмета

Циљ мастер академских студија етнологије и антропологије јесте да омогући студентима да се уклопе у непрекидно мењајуће услове тржишта рада, који посебно погађају друштвено-хуманистичку популацију, посебно путем отварања дисциплине ка интерпретативно применљивим аспектима научно-истраживачког рада. Било да је реч о студентима који долазе са основних студија етнологије-антропологије или о студентима који мастер ниво користе да промене дисциплину и своје професионалне компетенције учине разноврснијим, програм је дизајниран тако да истовремено и проучава и усмерава промену структуре академске популације у земљи. Спајајући широке под-дисциплине, попут урбаних са родним студијама, науку са политиком или глобализацију са мултикуралним политикама, програм је оријентисан ка превазилажењу арбитрарних граница наметнутих стварности под-дисциплинарним истраживачким интересовањима у 20. веку, и усмерен ка интердисциплинарном и пројектном мишљењу о свакој истраживачкој теми, без есенцијалистичких заблуда или романтичарског односа према прошлости, идентитету, традицији и сл. Мастер програм у великој мери прати процесе интернационалних интеграција Србије и културну промену ставља у први план.

Мастер етнолог-антрополог оспособљен је да: проучава традиционалне и савремене културе у Србији; проучава Балкан и Југоисточну Европу; проучава ваневропске културе у компаративној перспективи; проучава формирање нових културних идентитета и савремене трансформације културе; проучава процесе глобализације и европске интеграције; дефинише истраживачке проблеме у широком интердисциплинарном спектру друштвених наука, хуманистичких дисциплина, социјалне и културне политике и туризма.

Сајт факултета: http://www.f.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма