Универзитет у Београду - Филолошки факултет - Српска књижевност - МАС - ДХ

Диплома/титула - МАСТЕР ФИЛОЛОГ

Ниво студија - МАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд

Линк ка списку предмета - http://www.fil.bg.ac.rs/  ција о модулима - Нема модула

Студенти мастер студија бирају пет од понуђених десет курсева. Сви курсеви су једносеместрални и представљају научну и стручну доградњу основних студија. На мастер студијама студенти стичу нова теоријска, практична и стручна знања, чиме се даље оспособљавају за обављање различитих послова у струци. Студије трају два семестра: у првом се изводи настава, коју су студенти обвезни похађати, и која завршава полагањем испита. У другом семестру предвиђена је израда мастер рада, који се брани на дипломском испиту и оцјењује у складу правилима полагања испита прописаних статутом Филолошког факултета. Методе извођења наставе: предавања, вјежбе, семинарски радови, конзултације, дискусије, усмена излагања и самостални (завршни и истраживачки) рад под руководством ментора.

"Студенти имају могућност да, према комбиновању изборних курсева на мастер сту ди јама, спецификују своја интересовања у посебним областима: српска књи жев ност (историја и поетика), компаратистика (јужнословенска и општа) и методика на ставе књижевности. Мастер студије подразумевају упознавање сту дената са елементима технике научног рада, овла да ва ње методолошким аспектом научног рада, као и спе цијализацију која зависи од области филолошких наука коју сваки студент бира.
На дипломским студијама омогућује се упознавање са савременим лингвистичким теоријским погледима и методолошким приступом у фундаменталним областима науке о српском језику. Студенти се кроз практична вежбања оспособљавају да стечена знања примењују у научном и стручном бављењу српским језиком."

Сајт факултета: http://www.fil.bg.ac.rs/