Универзитет у Београду - Хемијски факултет - Дипломирани биохемичар - МАС - ПМ

Научно поље - Природно - математичке науке

Научна област - ХЕМИЈСКЕ НАУКЕ

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ БИОХЕМИЧАР - МАСТЕР

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Хемијски факултет

Линк ка списку предмета - http://www.chem.bg.ac.rs/studije/6-sr.html  ција о модулима - Нема мод

Упознати студенте са применом компјутерских и аналитичких метода за анализу структуре протеина и секвенце гена. Обучавање студената за коришћење компјутерских програма и интернет сервиса који се користе у решавању проблема у биохемији и биотехнологији.

Циљеви курса Методе у биохемији 2 је да студенти стекну знања о савременим методама које се примењују у рекомбинантној производњи и карактеризацији протеина као и испитивању структуре и биолошке функције биомолекула. Студенти ће кроз експериментални рад да овладају техникама и методама рекомбинантне производње протеина, и њихове структурне односно функционалне карактеризације.

Студент је оспособљен да примењује компјутерске и аналитичке методе за анализу структуре протеина и секвенце гена, као и да их користи у решавању проблема у биохемији и биотехнологији. Студент је овладао савременим биохемијским техникама које се односе на протеин инжењеринг и испитивање структуре функције биомолекула.

Сајт факултета: www.chem.bg.ac.rs