Универзитет у Београду - Хемијски факултет - Хемија животне средине - МАС - ПМ

Научно поље - Природно - математичке науке

Научна област - ?

Диплома/титула - МАСТЕР ХЕМИЧАР

Ниво студија - основне струковне студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Хемијски факултет

Линк ка списку предмета - http://www.chem.bg.ac.rs/studije/17-sr.html

Примарни циљ студијског програма је да изгради стручњаке са посебним компетенцијама и високим нивоом фундаменталног и примењеног знања из области хемије животне средине, чија ће мастер диплома (заједно са дипломом основних студија) бити препозната/призната од стране свих европских институција и која ће омогућити студентима да нађу одговарајуће запослење или да наставе докторске студије из хемије или сродних дисциплина на домаћим или на неком од европских универзитета.

По завршетку мастер студија кандидат поседује знање и разумевање које се базира, али и превазилази, знања карактеристична за ниво мастер академских студија из хемије животне средине, што обезбеђује способности за развијање и примену идеја у области истраживања у овој и сродним областима.

Исход студија

По завршетку ових студија студенти ће проширити знање из области хемије животне средине, развиће способности за решавање научних и стручних проблема применом аналитичких и рачунарских метода. Биће оспособљени за самосталан рад у хемијским лабораторијама различитих профила и намена (истраживање и развој, контрола квалитета, стандардизација, праћење процеса, мониторинга животне средине итд). Стећи ће знања и вештине потребне за рад са реалним, комплексним узорцима и развиће способности проучавања литературе и критичког приказивања сакупљених података. Стећи ће искуство у самосталном раду на савременим инструментима, као и одговарајућу лабораторијску праксу. Студенти ће бити у стању да у оквиру тимског рада обраде истраживачки проблем, презентирају га у оквиру завршног рада, као и да усмено одбране свој рад.

Сврха студијског програма мастер академских студија "Хемија животне средине" је да студенти усаврше професионално образовање, да допуне своје основно образовање и допуне своје стручно образовање у области хемије животне средине, да се ближе упознају са принципима експерименталног, истраживачког и теренског рада, да усаврше вештине значајне за хемију животне средине као што су анализа стања и процеса, анализе утуцаја или процена ризика у животној средини, затим претраживања литературе и критичке анализе савремених истраживачких проблема, и на тај начин повећају своје шансе за запошљавање и/или стекну право на упис на докторске студије.

Сајт факултета: www.chem.bg.ac.rs