Универзитет у Београду - Шумарски факултет - Прерада дрвета - ОАС - ТТ

Научно поље - Техничко - технолошке науке

Научна област - БИОТЕХНИЧКЕ НАУКЕ

Диплома/титула - Дипломирани инжењер шумарства

Ниво студија - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Шумарски факултет

Линк ка списку предмета -

Модули:

• Модул 1 - Пројектовање намештаја и ентеријера;
• Модул 2 - Технологије дрвета;
• Модул 3 - Менаџмент и маркетинг у оквиру кога студент може да бира.

Групе:

1. Група 1 - Менаџмент у преради дрветa;
2. Група 2 - Маркетинг и пословање предузећа у преради дрвета.

ција о модулима - Нема модула

Циљ извођења програма основних академских студија ПРЕРАДЕ ДЕВЕТА је стицање стручних знања и вештина за професионално бављење пословима из области прераде дрвета. Остваривање овог циља допринело би повећању конкурентности предузећа која се баве пројектовањем, производњом и прометом производа од дрвета, намештаја и грађевинске столарије. У току студија основна пажња је посвећена стицању кључних теоријских и практичних знања које представљају основу за разумевање и развијање критичког мишљења у решавању следећих проблема:

• Технологије дрвета: конструсање производа од дрвета, пројектовање и управљање производним процесима у примарној и финалној преради дрвета, производњи плоча од уситњеног и слојевитог дрвета, као и процеса заштите дрвета и производа од дрвета;
• Пројектовања намештаја и ентеријера: кандидати стичу знања о дизајну, обликовању и конструисању производа од дрвета, пројектовању и опремању ентеријера. Менаџмент у преради дрвета: кандидати стичу знања о организацији и управљању производњом у преради древта и производњи намештаја.
• Маркетинг и пословање предузећа у преради дрвета: кандидати стичу знања о комерцијалним пословима (склапање послова и уговора, преговарање), унутрашњој и спољњој трговини дрветом и производима од дрвета. Посебан аспект стечених знања односи се на финансијско пословање предузећа у преради дрвета и
производњи намештаја.

Кандидати стичу знања о руковођењу компанијама, организацији и управљању предузећима у дрвној индустрији. Студенти се оспособљавају да у процесу пројектовања раде поједине делове пројекта, према захтевима одговорног пројектанта. Такође, студенти се обучавају за послове анализа и истраживања тржишта производа од дрвета, као и обављање послова у спољно-трговинском промету производа од дрвета и заступништву.

Стручна оспособљеност инжењера шумарства за прераду дрвета омогућава им рад у свим предузећима која се баве прерадом дрвета, производњом намештаја и елемената ентеријера, трговином дрвета и производима од дрвета, у научно-истраживачким, образовним и другим институцијама.

Сајт факултета: http://www.sfb.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://www.bg.ac.rs/files/sr/studije/katalozi/Univerzitet-u-Beogradu-Katalog-osnovnih-i-integrisanih-studijskih-programa.pdf