Сингидунум Универзитет - Интегрисани универзитет - Пословни системи у туризму и хотелијерству на српском и енглеском језику - МАС - ДХ

Студијски програм - Интегрисани универзитет - Пословни системи у туризму и хотелијерству на српском и енглеском језику - МАС - ДХ

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - Економске науке

Диплома/титула - Мастер економских наука

Ниво студија - МАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд

Пословни системи у туризму и хотелијерству - опције:

• Пословни системи у туризму
  • Туристичко тржиште

Линк ка списку предмета - http://catalogs.singidunum.ac.rs/catalogue/srb/master/psth ција о модулима - Нема модула

Студијски програм Пословни системи у туризму и хотелијерству треба да на нивоу дипломских академских студија омогући стицање теоријско-методолошких и практичних знања о функционисању и структури свих основних система и припадајућих подсистема у оквиру туризма као изузетно сложеног економског и друштвеног феномена. Ради се о системима везаним за туристичку привреду, државне и друге организације и структуре у нашој земљи, Европској унији и целом свету.

Циљ је да студенти стекну неопходна знања о начину рада и структури пословних система у туризму и хотелијерству, како би на адекватан начин могли да обављају сложеније послове у њима и између њих, односно да координирају и управљају развојем тих система.

Следећи ставови садрже ближе одређивање таквог циља студијског програма:

• да студенти кроз теоријско-методолошку наставу добију потребну основу и одговарајућа знања која могу да користе за унапређивање конкретног пословног система у туризму и хотелијерству;
  • да кроз упознавање са конкретним случајевима и праксом из наше и других земаља упознају функционисање привредних пословних система и јавног сектора у туризму;
  • да кроз израду пројектних задатака током студија симулирају будуће успешно вођење пословних система и њихову координацију;
  • да стекну знања и вештине описане у вези са сврхом студијског програма;
  • да кроз пројектне задатке и мастер рад овладају анализом што ће им омогућити уочавање одређених појава и створити способност да тим појавама управљају на одговарајући начин у пракси.

Применом методолошких,  економских и управљачких научних дисциплина, на студијском програму ПОСЛОВНИ СИСТЕМИ У ТУРИЗМУ И ХОТЕЛИЈЕРСТВУ, студентима се омогућује успешно и самостално обављање сложенијих послова из ове делатности. То подразумева да је на студијском програму укључено стицање теоријских и стручних знања потребних за обављање управљачких, руководилачких, истраживачких, аналитичких, координаторских и бројних других послова у свим пословним системима и њиховим деловима који директно или индиректно учествују у развоју туризма у нашој земљи (туристичка привреда, остала привреда, ванпривреда, и цео јавни сектор), као и у другим земљама. При том ће студенти на овом нивоу бити оспособљени за:

• критичку анализу и приступ теоријским и практичним проблемима;
  • коришћење одговарајуће методологије у истраживањима;
  • аналитичку способност за обраду конкретних развојних питања;
  • способност за доношење сложенијих управљачких одлука у привреди и јавном сектору;
  • организовање и руковођење најзначајнијим функцијама у већим предузећима, као и у туристичким дестинацијама.

Значи да би студент по завршетку студијског програма Пословни системи у туризму и хотелијерству на мастер студијама био оспособљен, односно стекао компетенције за обављање следећих послова:

• управљања и руковођења укупним процесом рада или његовим деловима (маркетинг, финансије, људски ресурси и други) у туристичким агенцијама, хотелским, саобраћајним и другим предузећима туристичке привреде, као и предузећима из остале привреде и организација у ванпривреди;
  • истраживања тржишта и развоја у свим претходно поменутим  предузећима и организацијама, као и у одговарајућим истраживачким институцијама на нивоу региона или земље у целини;
  • анализе и предлагања одговарајућих мера у институцијама и организацијама које на нивоу земље, регије или других туристичких дестинација креирају и воде економску политику у области туризма и хотелијерства;
  • координатора послова у организацијама и органима јавног сектора, као и одговарајућим структурама на нивоу туристичких дестинација;
  • аналитичара за поједина пословна подручја у туристичкој привреди и јавном сектору (финансије, маркетинг, кадрови и сл.);
  • саветника за поједина питања у асоцијацијама туристичке привреде и у јавном сектору (нпр. за одрживи развој туризма, међународну сарадњу и контакте, примену развојних пословних планова конкретних дестинација и др.).

Сајт факултета: http://singidunum.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://singidunum.ac.rs/