Универзитет у Крагујевцу - Факултет инжењерских наука - Машинско инжињерство - ОАС - ТТ

Студијски програм - Машинско инжењерство

Научно поље - Техничко-технолошке науке

Научна област - Машинско инжењерство

Диплома/титула - Инжењер машинства

Ниво студија - ОАС- основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Крагујевац, Универзитет у Крагујевцу- Факултет инжењерских наука

Линк ка списку предмета - http://www.mfkg.rs/sajt/Downloads/akreditacija2013/knjiga-predmeta-masinsko-inzenjerstvooas2013.pdf ција о модулима - Нема модула

Студијским програмом основних академских студија предвиђено је полагање 22 заједничких обавезних предмета. Студент уписом у пети семстар бира модул, од понуђених осам:

• Производно машинство
  • Машинске конструкције и механизација
  • Моторна возила и мотори
  • Енергетика и процесна техника
  • Примењена механика и аутоматско управљање
  • Индустријски инжењеринг
  • Информатика у инжењерству и
  • Друмски саобраћај

Избором модула студент полаже четири обавезна предмета модула и два изборна предмета модула. Предвиђена је реализација и стручне праксе и израда завршнога рада.

Машински инжењер треба да буде оспособљен да препозна, формулише и анализира инжењерске проблеме независно и да понуди једно или више прихватљивих решења. То подразумева да 1) има изграђен аналитички и креативан прилаз у решавању теоријских и практичних проблема, 2) буде способан да интегрише информације и нумеричке податке из различитих извора и повеже их у циљу решавања конкретног задатка, 3) да покаже посвећеност и способност у извођењу експерименталних и других пројектних задатака, као и у анализи закључака и презентацији извештаја. 4) да је способан да разумно инжењерски и менаџерски расуђује.

Похађањем студијског програма студент стиче широку основу инжењерских знања:

• Познавање фундаменталних дисциплина у области машинског инжењерства (математика, термодинамика, механика, итд.) на нивоу који се иначе очекује од инжењера машинства и у земљама ЕУ.
  • Владање рачунарским и CAD алатима, вештином програмирања и употребом информационих технологија.
  • Владање стеченим знањима у контексту („знање као способност доласка до информације и њене креативне употребе“)
  • Владање ширим контекстом сагледавања инжењерских проблема, што подразумева узимање у обзир економских, еколошких, организационих и друштвено социјалних релација
  • Разумевање различитих прилаза и методологија анализе и синтезе система, објеката и процеса, као и читање и писање релевантне техничке документације.

Сајт факултета: http://www.mfkg.rs/
Каталог студијског програма:...