Универзитет у Крагујевцу - Филолошко-уметнички факултет - Немачки језик и књижевност - ОАС - ДХ

Студијски програм - Немачки језик и књижевност

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - Филолошке науке

Диплома/титула - дипломирани филолог (германиста)

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Крагујевац, Универзитет у Крагујевцу - Филолошко-уметнички факултет

Студијски програм Немачког језика и књижевности конципиран је с циљем да студентима омогући квалитетно образовање у области целе струке, стицање високе језичке и комуникативне компетенције на немачком језику као и метода за самостално проширивање и даље усавршавање знања, вештина и компетенција стечених на основним студијама у области германистике. Поред стручних компетенција овај студијски програм укључује и развој аналитичког, критичког и самокритичког мишљења, као и способности студената да анализи и решавању језичких, књижевних, комуникативних и интеркултурних питања приступе креативно и интердисциплинарно.

Студент који успешно заврши основне академске студије Немачког језика и књижевности оспособљен је за писмену и усмену комуникацију на немачком језику и примерену употребу истога у различитим комуникативним ситуацијама. Свршени студент ових студија може да писмено преводи опште и ужестручне текстове у оба смера (немачки-српски, српски-немачки), да предаје немачки језик и књижевност у основним и средњим школама, да ради у издаваштву, у медијским и културним установама, јавним и државним службама као и у приватном сектору на позицијама које захтевају високу комуникативну компетенцију на немачком језику. Завршене основене студије оспособљавају студента за даље усавршавање на дипломским академским студијама немачког језика и књижевности.

По завршетку овог студијског програма студент је оспособљен:

• да предаје немачки језик и књижевност у основним и средњим школама;
  • да писмено преводи текстове општег карактера, као и текстове из области уже струке у оба смера (немачки-српски, српски-немачки);
  • да обавља послове лектора немачког језика;
  • да обавља послове коректора немачког језика;
  • да обавља послове културног сарадника.

Сајт факултета: http://www.filum.kg.ac.rs/
Каталог студијског програма:...