Универзитет у Крагујевцу - Филолошко-уметнички факултет - Шпански језик и хиспанске књижевности - ОАС - ДХ

Студијски програм - Шпански језик и хиспанске књижевности

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - Филолошке науке

Диплома/титула - дипломирани филолог (хиспаниста)

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Крагујевац, Универзитет у Крагујевцу - Филолошко-уметнички факултет

Линк ка списку предмета - http://www.filum.kg.ac.rs/images/stories/PDF%20PREDATE%20DUKUMENTACIJE%20ZA%20AKREDITACIJU/Spanski%20jezik%20i%20hispanske%20knjizevnost%20-%20osnovne%20studije.pdf

Циљеви реализације студијског програма Шпански језик и хиспанске књижевности су следећи:

• Овладавање шпанским језиком на свим језичким нивоима (фонетском и фонолошком, морфолошком, синтаксичком, семантичком, лексичком, итд.) како на синхронијском тако и на дијахронијском плану, као и стицање неопходних знања о дијалектима и социолектима шпанског језика.
  • Развијање и ширење шпанског језика, културе и књижевности на шпанском језику на нашим просторима, као и промовисање српског језика, културе и књижевности на хиспанском говорном подручју.
  • Овладавање основама проучавања књижевности на шпанском језику.
  • Овладавање теоријским основама филологије, лингвистике, методике наставе страних језика и књижевности, теорије књижевности, педагогије, комуникологије, културолошких дисциплина.
  • Овладавање техникама писменог и усменог превођења са српског на шпански и са шпанског на српски језик.
  • Усмеравање ка интердисциплинарности и међууниверзитетском и међународном повезивању и сарадњи.
  • Развијање критичког односа према информацијама уопште, нарочито у стручној литератури и новим технологијама.
  • Подстицање активног учешћа студената у настави.
  • Превазилажење националних, културних, полних, језичких и предметних граница.

Стечена знања и вештине дипломцима омогућавају: рад у настави шпанског језика и књижевности у предшколским установама, основним школама, гимназијама и стручним средњим школама, као и школама страних језика; преводилачки рад; рад у библиотекама и архивима, културним центрима и установама, издавачкој делатности и јавном информисању; рад у туристичким делатностима.

Сајт факултета: http://www.filum.kg.ac.rs/
Каталог студијског програма:...