Универзитет у Новом Саду - Академија уметности - Графика - ОАС - УМ

Диплома/титула - ЛИКОВНИ УМЕТНИК

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Академија уметности Нови Сад

Линк ка списку предмета - http://www.akademija.uns.ac.rs/wp-content/uploads/doc/oas/grafika.pdf ција о модулима - Нема модула

Савладавањем студијског програма Графика  студенти стичу следеће компетенције:
-предавачи предмета ликовне културе у основним школама општеобразовног типа
-предавачи предмета ликовна култура у средњим школама општеобразовног типа
-ствараоци самосталног уметничког дела које излажу суду јавности на самосталним и колективним изложбама
-креативни помоћници и реализатори једног дела уметничких пројеката у мањим и већим уметничким атељеима.
-активни у представљању и популарисању уметности графике кроз организовање изложби, округлих столова, трибина, отворених атељеа, кроз писану реч у дневној штампи као и наступима у оквиру аудиовизуелних медија

Исход савладавања студијског програма Графика  је:

-целовито познавање историјско теоријког и практичног корпуса развоја уметности графике и њене корелације са осталим ликовним уметностима, као и степен и значај графике у улози примењене уметности кроз различите културне периоде.
-разумевање места и улоге графичког медија у савременом контексту
-Владање знањима и вештинама и њихова примена у сопственом ликовном изражавању адекватним техничко технолошким поступком у креирању личног израза
-познавање историјско педагошких ликовних теорија, педагошке ликовне праксе и усвајање савремених принципа и метода рада у основним и средњим школама.

Студијски програм Графика има јасно дефинисане циљеве и то:
-преношење стручних и уметничких знања и вештина
-развој и унапређење уметничког стваралатва из уметничке области Графика
-обезбеђивање стручног и уметничког подмлaтка
-пружање могућности сваком студенту појединачно да под једнаким условима стекну високо образовање првог степена и да се образују током читавог живота.
Основни циљ студијског програма Графика  је да елементарно оспособи креативну личност за обављање свих радњи неопходних за самостални креативни рад у уметничкој пракси и квалитативан и посвећен  педагошки ангажман у основним и средњим школама.
Као и да на крају успешно савладаног студијског програма препозна личности за наставак школовања.
Циљеви реализације студијског програма Графика  су да  студентима кроз предавања и вежбе у мањим групама на практичним предметима  омогући сазнања и развије техничко-технолошко и суштинско ликовно изражавање.
Користећи стечена знања и вешштине студенти могу водити дијалог кроз сопствени рад са значајним уметницима и појавама у прошлости, користећи се њиховим достигнућима и примењујући их у сопственом раду у контексту времена у којем живимо.
Упознајући се кроз практични рад са ликовним достигнућима минулих времена, студенти могу своја практична ликовна знања са теоријским знањима инкорпорирати и применити у педагошкој пракси.

Савладавањем студијског програма Графика   студенти стичу следеће компетенције:
-предавачи предмета ликовне културе у основним школама општеобразовног типа
-предавачи предмета ликовна култура у средњим школама општеобразовног типа

Исход савладавања студијског програма Графика  је:

-целовито познавање историјско теоријког и практичног корпуса развоја уметности графике и њене корелације са осталим ликовним уметностима,као и степен и значај графике у улози примењене уметности кроз различите културне периоде.
-разумевање места и улоге графичког медија у савременом контексту

Сајт факултета:  http://www.akademija.uns.ac.rs/