Универзитет у Новом Саду - Педагошки факултет - Школски библиотекар - ОАС - ДХ

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Педагошки факултет у Сомбору

Линк ка списку предмета - ...  ција о модулима - Нема модула

Јесте оспособљавање студената на студијском програму Школски библиотекар да по завршетку студија буду спремни за самосталан рад у савременој школској библиотеци, што подразумева обављање  најважнијих стручних функција, какве су набавка и обрада публикација, израда каталога, претраживање информационих извора и рад са корисницима, децом, наставницима и сарадницима школе у оквиру које библиотека делује

Студијски програм се састоји из обавезног и изборног подручја и обухвата:
академске-општеобразовне предмете (Енглески језик И; ИИ; ИИИ; Филозофија образовања; Историја; изборни предмет И; Култура говора са реториком).
Предмете из теоријско-методолошких дисциплина (Информатика у образовању; Социологија образовања; Библиографија; Медијска култура; Основе теорије књижевности; Статистика).
Научно-стручне предмете(Савремено библиотекарство, Српски језик И; ИИ; Психологија; Класификациони системи , Базе података, изборни предмет ИИ, ИИИ, ИВ;  Историја писма, књига и библиотека, Образовне технологије) и
Стручно-апликативне предмете из области библиотекарства (Каталогизација; стручна пракса И; ИИ; Менаџмент и маркетинг у библиотекарству; завршни рад).

Настава се током основних академских студија изводи у виду предавања, вежби, семинара, те самосталног рада студената - стручна пракса. Стручна пракса обавља се у библиотекама основних и средњих школа и у библиотеци Педагошког факултета у Сомбору, као и на рачунарском систему у кабинету за библиотекарство, а део праксе реализује се у одељењу за децу сомборске Градске библиотеке „Карло Бијелицки"  и посетом и упознавањем са стручним функцијама Библиотеке Матице српске у Новом Саду и Народне библиотеке Србије у Београду.

Сајт факултета: http://www.pef.uns.ac.rs/
Каталог студијског програма:...