Сингидунум Универзитет - Факултет за медије и комуникацију - Примењена психологија - МАС - ДХ

Студијски програм - Факултет за медије и комуникацију - Примењена психологија - МАС - ДХ

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - Психолошке науке

Диплома/титула - Мастер психолог

Ниво студија - МАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд

Линк ка списку предмета - http://www.fmk.singidunum.ac.rs/smer/master-studije/19-primenjena-psihologija/36-sardrzaj-programa-primenjena-psihologija/ ција о модулима - Нема модула

Студијски програм обухвата 13 обавезних предмета,  укупно 11 изборних предмета (од којих студент бира 6) и израду завршног магистарског  рада.
Обавезни предмети обухватају оне области чији системи знања представљају темељ савремене психолошке праксе у области клиничких и саветодавних вештина.

Савладавањем предвиђеног студијског програма мастер студија Примењене психологије студенти ће:

Усвојити етичке принципе у приступу клијентима у различитим форматима (рад са појединцем, паровима, групама).
Стећи вештине интервјуисања у различитим контекстима (образовање, здравство, социјална заштита, корпоративни системи, итд) и са различитим врстама клијената.
Студенти ће се оспособити за консултативни рад са различитим популацијама (деца, млади, одрасли, страри, маргинализоване и вулнерабилне групе).
Студенти ће овладати кратким саветодавним интервенцијама са особама које не испољавају теже психопатолошке феномене (неклиничка и субклиничка популација).
Студенти ће овладати теоријским знањем  и практичним вештинама медијације и коучинга  за рад у различитим контекстима (правосудни, школски, корпоративни  системи,  центри за социјални рад, приватни сектор, итд).
Студенти ће бити оспособљени за координацију рада и учествовање на пројектима и у истраживањима из примењене психологије.
Студенти ће бити оспособљени да планирају, организују и спроводе различите превентивне активности у широј социјалној заједници.
Завршавањем ових студија студенти ће бити припремљени за наставак едукације у области психотерапије (различитих психотерапијских модалитета), као и даље академско усавршавање.

Сајт факултета: http://www.fmk.singidunum.ac.rs
Каталог студијског програма:...