Сингидунум Универзитет - Интегрисани универзитет - Информационе технологије на српском и енглеском - ОАС - ТТ

Студијски програм - Интегрисани универзитет - Информационе технологије на српском и енглеском - ОАС - ТТ

Научно поље - Техничко - технолошке науке

Научна област - Рачунарске науке, информационе технологије, економске науке, менаџмент и бизнис

Диплома/титула - Дипломирани инжењер информационих технологија

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд

Студијски програм припада пољу Интердисциплинарних, мултидисциплинарних, трансдисциплинарних (ИМТ) и двопредметних студија, које садржи следеће области:
  • Рачунарске науке
  • Информационе технологије
  • Менаџмент и бизнис
  • Економске науке

Студијски програм чине обавезни и изборни предмети. Велики део предмета на нижим годинама студија конципиран је тако да пружa неопходна знања из опште образовних и теоријских предмета који ће поставити основе за разумевање информационих технологија. Више године су намењене, пре свега, специјализованим курсевима који треба да пруже стручна и апликативна знања.

Линк ка списку предмета - http://upis.singidunum.ac.rs/study_programme/informacione_tehnologije

Студијски програм омогућава стицање знања неопходних за решавање реалних проблема која се односе на разумевање, инсталацију, пројектовање, набавку, продају и организацију ИТ послова једне организације. Студијски програм  такође пружа и неопходна знања из области економије (финансије и рачуноводство) како би студент био оспособљен за разумевање пословних система. Поред тога изучава се и пословно прави као основа за разумевање правних термина и поступака у вођењу организације, разумевању и писању уговора у складу са законима.

Стечена знања представљају основу за примену база података и информационих система као подршке пословању. Поред тога, уз знања пројектовања и израде савремених веб сајтова и уз знања на који начин функционишу друштвени (социјални) медији и “cloud” рачунарство студент је припремљен да на најбољи начин организује Интернет маркетинг и да унапреди пословање организације. Посебну вредност програма представља изучавање практичних имплементација у рачунарским апликацијама које се односе на електронско пословање и пословну аналитику и извештавање, што је данас тренд како у свету тако и код нас.

Сајт факултета: http://singidunum.ac.rs/
Каталог студијског програма:...