Универзитет у Београду - Економски факултет - Пословно управљање - МАС - ДХ

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област -

Диплома/титула - ...

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Економски факултет

Линк ка списку предмета - http://master.ekof.bg.ac.rs/program.php?naslov=poslovno-upravljanje  ција о модулима - Нема модула

Модули:
• Стратегијски финансијски менаџмент (предуслов Пословна стратегија)
• Организација и менаџмент људских ресурса (предуслов Организационо понашање)
• Маркетинг менаџмент (предуслов Стратегијски маркетинг)
• Међународно пословање предузећа (предуслов Међународни стратегијски менаџмент)
• Тржишно комуницирање и односи с јавношћу (предуслов Интегрисане маркетиншке комуникације)
• Менаџмент продаје и ланца снабдевања (предуслов Стратегие канала продаје)
• Менаџмент у туризму (предуслов Стратегијски менаџмент туристичких предузећа)

Сви студенти који заврше дипломске академске студије на студијском програму ""Пословно управљање"", би били оспособљени за коришћење савремених пословних вештина, као што су: Концепцијско техничке вештине: коришћење концепата, метода и алата савременог бизниса, менаџмента и маркетинга; Интерперсоналне и комуникативне вештине: тимски рад, комуникација, решавање конфликата, мотивација, преговарање, развој међуљудских односа, вредновање резултата, лидерство; Аналитичко презентационе вештине: аналитичке и вештине артикулације проблема и проналажења решења, оперативно управљање, креирање пословних политика; рад са сложеним пословним софтверима, као и презентационе, преговарачке и интернетско претраживачке вештине.

Излазне компетенције дипломираних студената овог студијског програма су опредељене уже-стручним дисциплинама и знањима која се нуде на неком од седам студијских модула, а подржане комплементарним базичним знањима из пословне економије и менаџмента.

Уколико заврши студијски модул пословног управљања под називом Стратегијски финансијски менаџмент, дипломирани студент ће овладати знањима: позиционирања предузећа према окружењу, сагледавања и вредновања трендова развоја и битних прекретница, формулисања, вредновања и имплементације пословне стратегије на бази интерног и екстерног раста (спајање и припајање), кризног менаџмента, консолидације и стратегије заокрета, вредновања ефеката регуларних активности предузећа, вредновања нових подухвата (или инвестиционих пројеката), вредновања хартија од вредности и коришћења одговарајућих портфолио стратегија, пројектовања организације према стратегијским захтевима, коришћења интегралних софтвера за управљање пословањем и комуникацију са купцима и добављачима.

Мастер "Пословно управљање", без обзира на изборни модул студијског програма који студент изабере и заврши, би могао успешно да се сналази радећи у привреди, како производним тако и услужним предузећима; профитним и непрофитним организација, домаћим, међународним, мултинационалним, транснационалним и глобалним компанијама, истраживачким и консултантским фирмама, као и агенцијама које се баве пружањем професионалних услуга, ревизијом и консалтингом; привредним министарствима и државној управи, привредним коморама, пословним асоцијацијама, научно-истраживачким организацијама и институцијама.

Сви студенти који заврше дипломске академске студије на студијском програму "Пословно управљање", би били оспособљени за коришћење савремених пословних вештина, као што су: Концепцијско техничке вештине: коришћење концепата, метода и алата савременог бизниса, менаџмента и маркетинга; Интерперсоналне и комуникативне вештине: тимски рад, комуникација, решавање конфликата, мотивација, преговарање, развој међуљудских односа, вредновање резултата, лидерство; Аналитичко презентационе вештине: аналитичке и вештине артикулације проблема и проналажења решења, оперативно управљање, креирање пословних политика; рад са сложеним пословним софтверима, као и презентационе, преговарачке и интернетско претраживачке вештине.

Студент који заврши овај студијски програм оспособљен је да обавља: ситуациону анализу предузећа, испита капацитет тржишта и сагледа могућности његове пенетрације и развоја, формулише стратегије предузећа (и његових делова), анализира перформансе предузећа »са« и »без« стратегије, процењује вредност различитих стратегија, инвестиционих пројеката и улагања у хартије од вредности, примењује алате за водјење посла и стратегијско одлучивање који се базирају на модерној информационој технологији.
На подлози стечених компетенција, он ће бити у стању да обавља послове: највишег менаџерског нивоа (одбори директора), финансијског менаџера, пословног консалтинга, финансијског аналитичара, пословног планирања, контролинга, анализа бонитета, кредит рејтинга и ЦГ рејтинга.

У зависности од модула који изабаре, кандидат који заврши програм ће добити и додатак дипломе за поједину област.

Сајт факултета: http://www.ekof.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://master.ekof.bg.ac.rs/program.php?naslov=poslovno-upravljanje