Универзитет у Београду - Електротехнички факултет - Електротехника и рачунарство - МАС - ТТ

Студијски програм - Електротехника и рачунарство

Научно поље - техничко-технолошке науке

Научна област - Електротехничко и рачунарско инжењерство

Диплома/титула - МАСТЕР ИНЖЕЊЕР ЕЛЕКТРОТЕХНИКЕ И РАЧУНАРСТВА

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Електротехнички факултет - Универзитет у Београду

На сајту факултета могу да се прочитају основне поставке мастер студија на ЕТФ-у.

Списак изборних подручја - модула

Основни циљ студијског програма мастер академских студија Електротехника и рачунарство је да додатно образује инжењере који су компетентни за анализу, одржавање, развој и пројектовање делова система, као и сложених система, као и за бављење научним радом. Тако образовани стручњаци треба да буду способни да се брзо уклопе у тимски рад, као и да имају способности за презентовање својих резултата стручној,научној и широј јавности. Други циљ студијског програма је да обезбеди фундаментална знања која су неопходна за праћење најновијих научних достигнућа у техници, као и за праћење брзог технолошког развоја у областима Аудио и видео технологије, Биомедицинског и еколошког инжењеринга, Електронике, Електроенергетских система, Енергетских претварача и погона, Микроталасне технике, Наноелектронике, оптоелектронике и ласерске технике, Примењене математике, Рачунарске технике и информатике, Сигнала и система, Системског инжењерства и радиокомуникација и Софтверског инжењерства. Циљ студијског програма такође је да студенти добију високе компетенције и академске вештине из наведених области. То укључује и развој креативних способности разматрања проблема и способност критичког мишљења, развијање способности за тимски рад и овладавање специфичним практичним вештинама потребним за успешно бављање будућим научним радом. У складу са савременим циљевима образовања, студенти треба да стекну навике за перманентно образовање и напредовање, а посебно за даља научна истраживања у наведеним областима.

Студенти ће бити компетентни да:
• Примене фундаментална знања из електротехнике у научним истраживањима.
• Примене знања из математике, физике и инжењерских дисциплина у моделовању проблема.
• Пројектују системе, компоненте и процесе на основу задатих спецификација.
• Користе технике, вештине и савремене софтверске алате у инжењерској пракси и откривају њихову нову примену.
• Пројектују и изводе инжењерске експерименте и затим анализирају и интерпретирају добијене податке и објављују одговарајуће научне радове.
• Уочавају, формулишу и решавају нове инжењерске проблеме.
• Унапређују своје знање и прате развој науке и технологије.
• Раде у тиму састављеном од стручњака различитих профила.

Сајт факултета: http://www.etf.bg.ac.rs/