Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет - Агроекономија - МАС - ДХ

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област -

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ МЕНАЏЕР - МАСТЕР

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет

Линк ка списку предмета - http://www.agrif.bg.ac.rs/study_programs/view/14  ција о модулима - Нема модула

Модули:

- економике пољопривреде и тржишта
- менаџмент у агробизнису
- теорије трошкова, рачуноводства и финансије
- теоријску економију, социологију, социологију села и пословно право
- статистика

Основни циљ студијског програма је преношење најновијих научних и стручних знања и вештина из области агроекономије. Други значајан циљ је континуирани свеобухватни развој свих агроекономских аспеката пољопривредне производње и прехрамбене индустрије заснован на модерним принципима и стандардима.

Студијски програм има као циљ усмеравање студија ка стицању знања и вештина потребних за профитабилну пољопривредну производњу и прехрамбену индустрију искоришћавањем обновљивих природних ресурса, уз заштиту околине, очување ресурса рурални подручја и културног наслеђа.
Један од приоритетних циљева је даљи развој концепта образовања студената који нуди комплетног стручњака спремног за све изазове пољопривредне производње новог времена, уз истовремено стварање услова за стицање специјалистичких знања каква су потребна за конкурентну пољопривредну производњу (свих њених грана и облика).

У основи овај студијски програм има за циљ модификацију образовног система у складу са Болоњским процесом, односно постепено омогућавање својим студентима укључивање у европски високошколски образовни простор и реализацију европске заједничке пољопривредне политике. Основна оријентација студијског програма је промовисање европске сарадње у осигурању квалитета са нагласком на развој компатибилних критеријума и метода студирања. То значи прихватање европских димензија у високом образовању, међуинституционалне сарадње и мобилности, као и интегралних процеса студирања и истраживања у области агроекономије.

Сви ови циљеви ће се остваривати уз постепено, али темељито осавремењавање наставе применом модерних интерактивних метода наставе и учења, усмеравањем ка активном и креативном учењу, усмеравањем ка стицању практичног и апликативног знања, што ће све допринети континуираном побољшању ефикасности студирања.

Усмереност ка оспособљавању студената за самостални рад у агроекономској струци се огледа првенствено преко понуде индивидуалног избора предмета, ако и прилагођености студијског програма не само просечним или студентима испод просека, већ и потребама најбољих и најспособнијих студената.

Конкретни резултати које студијски програм треба да оствари у наредном периоду су формирање стручњака који ће моћи да се укључи у европске токове агроекономских аспеката пољопривредне производње и прехрамбене индустрије и обезбеђење основе за сталну контролу и побољшање студијског програма.

Студенти ће развити опште компетенције: објективно вредновање рада (сопственог и туђег), комуницирање са стручњацима из других области, поседовање професионалне етике, способност планирања и организовања производње, креативност и независност у раду, овладавање методима истраживања, обрадом података и исправним тумачењем резултата.

Сајт факултета: http://www.agrif.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://www.bg.ac.rs/files/sr/studije/katalozi/Univerzitet-u-Beogradu-Katalog-osnovnih-i-integrisanih-studijskih-programa.pdf