Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет - Пољопривредна техника - ОАС - ТТ

Студијски програм - Пољопривредна техника

Научно поље - Техничко - технолшке науке

Научна област - Биотехничке науке

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ ИНЖЕЊЕР ПОЉОПРИВРЕДЕ

Ниво студија - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет

Линк ка списку предмета - http://www.agrif.bg.ac.rs/study_programs/view/7  ција о модулима - Нема модула

Циљеви:
Основни циљ студијског програма је преношење најновијих научних и стручних знања и вештина из области пољопривредне технике примењене у пољопривредној производњи. Други значајан циљ је континуирани свеобухватни развој свих аспеката механизаторске струке заснован на модерним принципима и стандардима.

Студијски програм има као циљ усмеравање студија ка стицању знања и вештина потребних за профитабилну пољопривредну производњу примарно искоришћавањем обновљивих природних ресурса уз заштиту околине, очувања ресурса руралних подручја и културног наслеђа. Као следећи основни циљ студијског програма је пружање могућности за стицање врло разноврсних практичних знања из свих грана и области пољопривредне технике, као што су ратарске, повртарска воћарско виноградарска и сточарска механизација.

Очекивани исходи:
По завршетку студија студент поседује основна знања из области математичких, информатичких и статистичких дисциплина; основна знања из области техничких дисциплина; основна знања из области агрономских дисциплина; основна знања из области организационо економских дисциплина; познавање пољопривредне технике: машина, уређаја и система у области ратарске, воћарско-виноградарске, сточарске производње, транспорта и складиштења; познавање могућности агрегатирања погонских и прикључних машина у циљу рационалног коришћења агрегата; познавање пољопривредне технике у циљу прилагођавања - подешавања за извођење појединих технолошких операција; познавање и процену стања машина и опреме у циљу спречавања кварова и застоја и обезбеђење правовременог и правилног одржавања; познавање пољопривредних производних објеката са становишта рационалне градње и експлоатације; познавање, добијање и рационално коришћење свих облика енергије у пољопривреди; познавање организације набавке и продаје пољопривредне технике.

Студент jе оспособљен за избор машина и састављање агрегата за извршавање операција обраде земљишта до складиштења и чувања пољопривредних производа; примену организационо техничких поступака и мера за рационално и оптимално коришћење пољопривредне технике; успешан рад у непосредној производњи у пољопривреди: ратарска, воћарско-виноградарска, сточарска, и у контактним областима, односно деловима производње које се непосредно настављају; контролу и подешавање машина и опреме пре и у току експлоатације; предузимање мера за правилно руковање, одржавање и чување пољопривредне технике; примену стандарда и прописа заштите на раду; праћење стручне литературе; тимски рад и преношење знања и искустава.

Сајт факултета: http://www.agrif.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://www.bg.ac.rs/files/sr/studije/katalozi/Univerzitet-u-Beogradu-Katalog-osnovnih-i-integrisanih-studijskih-programa.pdf