Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет - Управљање у агробизнису и трговини - САС - ТТ

Студијски програм - Управљање у агробизнису и трговини

Научно поље - Техничко - технолошке науке

Научна област -

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ АГРОЕКОНОМИСТА-СПЕЦИЈАЛИСТА

Ниво студија - специјалистичке академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Пољопривредни факултет

Линк ка списку предмета - http://www.agrif.bg.ac.rs/study_programs/view/22  ција о модулима - Нема модула

Основни циљ специјалистичког студијског програма је да изгради стручњаке са високим нивоом фундаменталног и примењеног знања из области менаџмента у агробизнису и трговини чија ће диплома омогућити студентима да руководе различитим процесима у производњи, преради и трговини пољопривредних и прехрамбених производа, да уводе иновације и тиме доприносе развоју ових делатности и њиховом усклађивању са европским стандардима.

Специјалистичке академске студије треба да пруже проширена знања неопходна за примењивање стандардних и специјалних метода и методских поступака, примену важеће регулативе, правилну интерпретацију добијених резултата, решавање управљачких проблема у производњи здравствено безбедне хране, детаљно упознавање са принципима одговарајућих метода анализе и њиховом применом у производњи хране или других специфичних захтева, проширена знања у погледу приступа и принципа управљања, нових пословних стратегија, нових система и конкретних активности управљања агробизнисом. Програм обезбеђује продубљивање знања стеченог на основним академским студијама и решавање специфичних проблема и спровођење иновација у производњи, преради и трговини пољопривредно-прехрамбених производа, рационализацију производње са аспекта утрошка сировина, енергије и искоришћења нузпроизвода и питање загађења околине, односно његовог смањења у производним процесима изабраних технологија. Посебан нагласак је на развијању способности студијског истраживачког рада, критичког размишљања, претраживања, обраду и интерпретацију релевантних литературних података као и презентовања стеченог знања.

Компетенције:

Оспособљеност за руковођење и развој различитих грана пољопривреде, прехрамбене индустрије, трговину пољопривредно-прехрамбеним производима, овладавање применом класичних и савремених метода агробизнис менаџмента и трговине. У исто време, студенти ће бити оспособљени за решавање не само стручних агроекономских већ и научних задатака.

Осим решавања научних проблема везаних за менаџмент у агробизнису и трговини, полазници ових студија морају да буду и сами спремни да едукују. Због тога се инсистира на савременој настави где ће студент поред предавања, вежби, самосталног истраживачког рада, писати семинарске радове, активно учествовати у настави и имати презентацију стечених знања.

Сајт факултета: http://www.agrif.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://www.agrif.bg.ac.rs/study_programs/view/22