Универзитет у Београду - Технички факултет - Инжењерски менаџмент - МАС1 - ТТ

Научно поље - Техничко - технолшке науке

Научна област - Индустријско инжењерство и инжењерски менаџмент

Диплома/титула - ДИПЛОМИРАНИ ИНЖЕЊЕР МАСТЕР

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Бор, Универзитет у Београду - Технички факултет у Бору

Линк ка списку предмета -  http://menadzment.tf.bor.ac.rs/ ција о модулима - Нема модула

Савладавањем студијског програма Инжењерски менаџмент на II дипломском - мастер нивоу студенти стичу знања која дефинишу опште и предметно-специфичне способности које су у функцији квалитетног обављања послова у оквиру струке.

Опште способности дипломираних инжењера манаџмента огледају се у системском приступу пословном систему кроз логистику његовог функционисања са посебним освртом на улогу технологије и предвиђања промена.

ИСХОДИ:
Дипломирани инжењери менаџмента мастери стичу потенцијал рационалног размишљања и вишекритеријумског приступа, при доношењу одлука што им омогућује да користе економске принципе управљања трошковима пре него што се они десе, као и рационално коришћење расположивих ресурса и принципе одрживог развоја. Развој истраживачког потенцијала је једна од препознатљивих компетенција ових студената која им омогућује укључивање у научно-истраживачке пројекте и наставак школовања на докторским студијама.

Предметно-специфичне способности дипломираних инжењера менаџмента састоје се у способностима и компетенцијама планирања краткорочних и дугорочних (стратешких) потреба предузећа кроз развој ситема сталних побољшања на принципима Демингове филозофије што омогућује континуирани раст и развој предузећа. Студенти су посебно оспособљени да користе процесни приступ у решавању практичних проблема коришћењем савремених алата и техника и информационо-комуникационих технологија.

Дипломирани инжењери менаџмента су оспособљени да елаборирају и презентују резултате свог рада, што се у едукативном процесу проверава на студентском научном скупу који се сваке године у оквиру овог студијског програма крајем маја организује на Техничком факултету у Бору.

Дипломирани инжењери менаџмента мастери поседују завидне компетенције за креативан приступ у решавању бројних практичних проблема, генерисањем нових идеја за побољшања која доводе до раста и развоја у условима глобалног окружења. Такође, посебна пажња се посвећује стицању компетенција за развој способности и вештина унутрашње хармонизације односа у компанији као и хармонизације односа компаније са окружењем као и развој професионалне и пословне етике.

Сајт факултета: http://www.tf.bor.ac.rs/
Каталог студијског програма: http://menadzment.tf.bor.ac.rs/