Универзитет у Београду - Фармацеутски факултет - Магистар фармације - ИАС - МД

Научно поље - Медицинске науке

Научна област - Фармацеутске науке

Диплома/титула - МАГИСТАР ФАРМАЦИЈЕ

Ниво студија - интегрисане академске студије

Број ЕСПБ бодова - 300

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Фармацеутски факултет

Линк ка списку предмета

Оспособљава стручњаке компетентне за све аспекте лека и рад у клиничким лабораторијама, као и за пружање одговарајућих услуга у свим доменима фармацеутске делатности, што свеукупно доприноси унапређењу здравственог система.

Студенти фармације, стичу знања и вештине за активно учествовање у производњи, промету и маркетингу лека, промоцији здравља, превенцији и лечењу болести, као и за лабораторијски рад, примену и значај лабораторијских анализа за дијагнозу, праћење и прогнозу болести.

У циљу унапређења знања и вештина фармацеута, факултет развија и подржава истраживачке пројекте и сарађује са научном јавношћу у земљи и иностранству, а такође се бави и издавачком делатношћу.

Студенти који су успешно завршили студијски програм Фармација оспособљени су да:

- Самостално раде у апотеци на пословима обезбеђивања, израде и издавања лекова, медицинских средстава и дијететских производа, пружања информација о њиховој правилној и безбедној примени.

- Представљају део здравственог стручног тима у оквиру кога са лекарима и другим здравственим радницима обезбеђују спровођење рационалне фармакотерапије, као и друге активности везане за превенцију и лечење болести и промоцију здравог начина живота.

- Обављају послове везане за развој, производњу, контролу квалитета и регистрацију лекова, медицинских средстава, дијететских и козметичких производа.

- Обављају послове везане за обезбеђивање доступности, дистрибуцију и маркетинг лекова, медицинских средстава, дијететских и козметичких производа.

- Учествују у раду регулаторних тела на доношењу и примени законских, подзаконских аката и у истраживању фармацеутске праксе у циљу обезбеђења функционисања и сталног унапређивања здравственог система и јавног здравља.

- Раде на развоју и примени одговарајућих аналитичких метода и техника у научноистраживачким, развојним, контролним лабораторијама и центрима у различитим областима фармацеутских и биомедицинских наука.

- Учествују у спровођењу едукације и у континуираном стручном усавршавању и учењу током живота.

Сајт факултета: http://www.pharmacy.bg.ac.rs/sr/
Каталог студијског програма: http://www.bg.ac.rs/files/sr/studije/katalozi/Univerzitet-u-Beogradu-Katalog-osnovnih-i-integrisanih-studijskih-programa.pdf