Универзитет у Београду - Фармацеутски факултет - Фармација-Медицинска биохемија - ИАС - МД

Студијски програм - Фармација-Медицинска биохемија

Научно поље - Медицинске науке

Научна област - Фармацеутске науке

Диплома/титула - МАГИСТАР ФАРМАЦИЈЕ-МЕДИЦИНСКИ БИОХЕМИЧАР

Ниво студија - интегрисане академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Фармацеутски факултет

Линк ка списку предмета

На Катедри за медицинску биохемију обавља се образовни, научно-истраживачки и стручни рад. Студенти кроз теоријску и практичну наставу стичу знања о метаболичким процесима у организму и биохемијској основи хуманих болести, упознају се са различитим методама и техникама које се користе у биохемијским лабораторијама и оспособљавају се за тумачење биохемијских параметара и промена њихових вредности.

Студенти који су успешно завршили студијски програм Фармација - медицинска биохемија оспособљени су да:

- Самостално раде у биохемијским, токсиколошким и санитарним лабораторијама.
- Развијају и примењују различите методе и технике у циљу одређивања различитих биохемијских параметара у биолошком материјалу.
- Тумаче биохемијске параметре и њихове промене под утицајем болести, лекова, токсичних супстанци и хране.
- Контролишу квалитет и безбедност хране и дијететских производа, ваздуха и животне средине.
- Раде квалитативну и квантитативну анализу и токсиколошку процену ризика од загађивача животне средине.
- Врше превенцију тровања, дијагностиковање тровања и предлог терапијских мера на основу сарадње са другим здравственим професионалцима.
- Учествују у раду регулаторних тела на доношењу и примени законских, подзаконских аката и у истраживањима праксе у циљу обезбеђења нормалног функционисања и сталног унапређивања здравственог система и јавног здравља.
- Раде на развоју и примени одговарајућих аналитичких метода и техника у научноистраживачким, развојним, контролним лабораторијама и центрима у различитим областима фармацеутских и биомедицинских наука.
- Учествују у спровођењу едукације и у континуираном стручном усавршавању и учењу током живота.

Сајт факултета: http://www.pharmacy.bg.ac.rs
Каталог студијског програма: http://www.pharmacy.bg.ac.rs/studije/integrisane-akademske-studije/18/studijski-program-farmacija-medicinska-biohemija/