Универзитет у Београду - Филозофски факултет - Историја уметности - МАС - ДХ

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - Историјске, археолошке и класичне науке

Диплома/титула - Мастер историчар уметности

Ниво студија - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Филозофски факултет

Линк ка списку предмета  ција о модулима - Нема модула

Циљ програма је да студент усаврши и продуби вештине којима је овладао на основним студијама, при чему је сада усмерен на једну од жељених (понуђених) области усавршавања: * историјско, теоријско и визуелно разумевањe одабраног уметничког или архитектонског тока и/или феномена историје уметности у распону од античке до модерне и савремене уметности; * музеологије и заштите наслеђа; * методологије историје уметности као науке и хуманистичке дисциплине; * обучен је за самостални научноистраживачки рад и интерпретацију уметничког дела, широм контекстуализацијом одабране посебне области (културна историја, социологија, антропологија, археологија, педагогија, класичне науке итд.). Мастер историчар уметности је оспособљен да стечена знања практично примени; способан је за креативан рад као и за оне академске и стручне вештине неопходне за професионално деловање.

Стицањем мастер звања, студент је способан да покаже продубљено знање одабране (жељене) посебне области свог усмерења, у распону од античке до модерне и савремене уметности и архитектуре; да у пракси примени знања музеологије и заштите наслеђа; да своје знање самостално примени у научноистраживачком раду, интерпретацији и анализи уметничког дела или посебних уметничких појава и токова. Студент стиче следеће опште способности: * анализе, синтезе, закључивања; * овладавања методама и поступцима истраживања; * развоја критичког и самокритичког мишљења; * примене знања у пракси; * основа професионалне етике; * развоја комуникационих способности. Студент стиче следеће предметно-специфичне способности: * познавања и разумевања дисциплине историје уметности, као историјске и хуманистичке науке; * решавања конкретних задатака и проблема из домена струке; * мултидисциплинарно повезивање и примена знања; *праћења и примене нових резултата, идеја и достигнућа у струци.

Сајт факултета: http://www.f.bg.ac.rs/
Каталог студијског програма