Универзитет у Београду - Математички факултет - Математика - МАС - ПМ

Научна област - математичке науке

Диплома/титула - МАСТЕР МАТЕМАТИЧАР

Ниво студија - ОАС - мастер академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Математички факултет

Линк ка списку предмета - http://www.matf.bg.ac.rs/lat/m/96/master-matematika/

Дипломске академске студије Математика представљају природни наставак основних академских студија из исте области. Такође, дипломске академске студије Математика представља стицање предзнања за упис докторских студија из математике или сродне области.
Савладавањем овог студијског програма студенти продубљују математички начин размишљања, принципе и строгост математичког закључивања. Студенти стичу широко математичко знање, усвајају савремене математичке теорије, како о заснивању математике, тако и о применама у другим наукама, образовању, индустрији и другим друштвеним делатностима.
Стицање савремених знања о математици као науци, њене улоге у другим наукама и друштву
Усвајање савремених достигнућа математике као науке, као и критички поглед на исте
Стварање стручног кадра који ће образовати становништво
Обезбеђивање квалитетног научног подмлатка за потребе образовања и научних достигнућа у области математике.

• Оспособљеност за самостално уочавање решавање једноставнијих проблема у другим наукама
  • Стицање свести о потреби за даљим стручним усавршавањем
  • Способност самосталног коришћења стручне литературе
  • Способност уочавања тежих математичких проблема
  • Оспособљеност за рад на месту наставника математике у основним и свим средњим школама
  • Оспособљеност за решавање озбиљнијих проблема (задатака) у области математичке анализе, алгебре, геометрије, топологије, вероватноће и математичке статистике.
  • Омогућавање надоградње постојећег математичког знања

Сајт факултета: http://www.matf.bg.ac.rs/