Универзитет у Београду - Филолошки факултет - Српска књижевност и језик са компаратистиком - ОАС - ДХ

Студијски програм - Српска књижевност и језик са компаратистиком

Научно поље - Друштвено - хуманистичке науке

Научна област - ФИЛОЛОШКЕ НАУКЕ

Диплома/титула - Дипломирани професор српског језика и књижевности

Ниво студија - ОАС - основне академске студије

Место где се изводи студијски програм - Београд

Линк ка списку предмета - http://www.fil.bg.ac.rs/  ција о модулима - Нема модула

Циљеви студијског програма су:

• познавање историје и поетике српске
књижевности од најстаријих времена до
почетка двадесет првог века;
• знања о општој књижевности и јужно-
словенским књижевностима;
• знања из области опште лингивистике и
стандардног српског језика;
• компаратистичка знања и њихову примену
у тумачењу књижевности;
• методичка знања о настави књижевности
и српског језика;
• способност критичког и научно заснованог
компаративног изучавања књижевности;
• професионална знања, умења и вештине
које омогућавају критички приступ књижевноуметничким текстовима различитих жанрова са нагласком на компаративним гледиштима.

Студенти основних студија Српска књижевност и језик са компаратистиком стећи ће знања о историји и поетици српске књижевности и њиховом ширем; способност примене књижевнонаучних, методолошких, методичких и језичких знања у пракси; знање из области опште лингвистике; знања о норми српског књижевног језика; способност примене стечених знања у настави књижевности и српског језика у основној и средњој школи и у другим професионалним делатностима..

Дипломац стиче знања о историји и поетици српске књижевности; знања о културном контексту књижевности; способност примене књижевнонаучних,

методолошких, методичких и језичких знања у пракси изучавања књижевности и српског језика; знања о европским књижевностима и општој књижевности; знање из области опште лингвистике; знања о норми српског књижевног језика; познавање система и научне форме српског језика; способност примене стечених знања у настави књижевности и српског језика у основној и средњој школи и у другим професионалним делатностима.

Сајт факултета: http://www.fil.bg.ac.rs/