Универзитет у Београду - Хемијски факултет - Биохемија - МАС - ПМ

Научно поље - Природно - математичке науке

Научна област - ХЕМИЈСКЕ НАУКЕ

Диплома/титула - МАСТЕР БИОХЕМИЧАР

Ниво студија - мастер академске студије

Број ЕСПБ бодова - 60

Место где се изводи студијски програм - Београд, Универзитет у Београду - Хемијски факултет

Линк ка списку предмета - http://www.chem.bg.ac.rs/studije/16-sr.html

Примарни циљ студијског програма је да омогући студентима стицање мастер дипломе која ће (заједно са дипломом основних студија) бити препозната/призната од стране свих европских институција, и која ће омогућити студентима да нађу одговарајуће запослење или да наставе докторске студије из биохемије или сродних дисциплина на домаћим или на неком од европских универзитета.

Исход студија

Студенти ће да допуне и продубе своје познавање биохемијских и хемијских дисциплина, развиће способности за решавање научних и стручних проблема из области биохемије применом аналитичких и рачунарских метода, продубиће знања и вештине потребне за рад са биолошким материјалом и експерименталним животињама, развиће способности проучавања литературе и критичког приказивања литературних података, стећи ће специфичне експерименталне вештине, искуство у самосталном раду са савременим инструментима, допуниће и продубити своју лабораторијску праксу (заштита на раду, рад са патолошким материјалом), усавршиће вођење лабораторијског дневника, као и своје нумеричке вештине (биохемијска израчунавања), биће у стању да у оквиру тимског рада обраде истраживачки проблем, презентирају га у оквиру дипломског рада и усмено одбране свој рад.

Сврха студијског програма мастер академских студија "Биохемија" је да студенти усаврше своје професионално образовање и на тај начин повећају своје шансе за запошљавање и/или стекну право на упис на докторске студије, да допуне своје основно биохемијско образовање, да се ближе упознају са принципима експерименталног и истраживачког рада, да усаврше вештине претраживања литературе и критичке анализе савремених истраживачких проблема.

Сајт факултета: www.chem.bg.ac.rs