Универзитет у Београду - Биолошки факултет - Имунологија са микробиологијом - САС - ПМ

Студијски програм - Имунобиологија са микробиологијом

Научно поље - Природно-математичке науке

Научна област - БИОЛОШКЕ НАУКЕ

Диплома/титула - СПЕЦИЈАЛИСТА БИОЛОГ

Ниво студија - Специјалистичке академске студије

Место где се изводи студијски програм - Универзитет у Београду, Биолошки факултет

Линк ка списку предмета

ција о модулима - Нема модула

Опис

Сврха студијског програма специјалистичких академских студија Имунобиологија са микробиологијом је формирање стручњака специфичног биолошког профила компетентног за рад у имунобиолошким лабораторијама у медицинским, фармацеутским, ветеринарским и другим установама.

Сврха студијског програма специјалистичких академских студија Имунобиологија са микробиологијом се остварује кроз једногодишњи програм чија структура обезбеђује да се кроз садржаје обавезних и изборних предмета стекну одговарајућа научна и стручна знања из имунобиологије која су неопходна на тржишту рада.

Студијски програм је усмерен ка пружању специфичних знања и вештина и развијању критичке, интегрисане компетенције у области имунобиологије. Кроз студијски програм студенти напредују од сазнавања о специфичним чињеницама ка разумевању сложених модела, концепата и интегралних објашњавања специфичних имунобиолошких феномена; од сакупљања и организовања информација до решавања проблема, од једноставних ка компликованијим вештинама истраживачко-научног и стручног рада. Савлађивањем студијског програма студенти развијају позитиван став према истраживањима у имунобиологији, сагледавају значај научних података из имунобиологије и микробиологије у различитим аспектима биологије и постају способни да их користе и критички процењују.

Савладавањем студијског програма специјалистичких академских студија Имунобиологија са микробиологијом студент стиче следеће опште и специфичне способности:

- анализе и синтезе специфичних знања о организацији и функцији ћелија микроорганизама и имунског система и њиховој интеракцији;

- овладавања сложеним и специфичним методама и процесима истраживања у појединим областима имунобиологије и микробиологије;

- развоја критичког и самокритичког мишљења о имунобиолошким и микробиолошким појмовима и приступу проблематици имунобиолошких феномена;

- примене стечених знања у пракси;

- решавање конкретних стручних истраживачких проблема у области имунобиологије/ микробиологије, уз употребу научних метода и поступака, и разумевање специфичних задатака и одговорности у оквиру посла;

- развоја стручних вештина, комуникационих способности и одговорности, самосталног и тимског рада у мултидисциплинарном окружењу;

- вештине ефикасне стручне комуникације, прикупљања и обраде релевантних података у области имунобиологије и микробиологије употребом информационо-комуникационих технологија;

- примене биоетике у имунобиолошким и микробиолошким истраживањима.

Опис исхода учења

Исход процеса учења на студијском програму специјалистичких академских студија Имунобиологија са микробиологијом је стручњак Специјалиста биолог који поседује значајно проширена и продубљена знања у односу на знање стечено на дипломским академским студијама, као и интегрисано знање неопходно за разумевање и примену научне дисциплине имунобиологије.

Сајт факултета: www.bio.bg.ac.rs